ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові вперше онкохворому хлопчику пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері

Маркіян Рой

|

У Львові 8-річну хлопчику пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері. Це перша така операція в Західних областях України. Її проводили спеціалісти зі Львова, Києва та Івано-Франківська, а оперувала об’єднана команда у львівській лікарні святого Миколая. Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Богдан з Івано-Франківщини йому лише 8 років, а він уже вдруге бореться зі страшною хворобою. У 3 роки йому діагностували рак печінки. Тоді малюк пройшов довгий шлях до одужання та переніс складну операцію з видалення пухлини разом із жовчним міхуром. Згодом хлопчик пішов до школи та розвивався, як усі інші діти. Здавалося, що все позаду. Та хвороба наздогнала дитину. Цього разу рак уразив кістку.

Одного разу після школи хлопчик поскаржився батькам на сильний біль у нозі. Пізніше кінцівка ще й набрякла. Сім’я відразу звернулася до лікарів в Івано-Франківську, які раніше вже вилікували їхнього хлопчика. Богданові зробили всі необхідні обстеження і біопсія підтвердила найстрашніші побоювання – знову рак. Цього разу – саркома Юинга. Це тип раку кістки, який найчастіше трапляється в дітей та підлітків. Щороку його діагностують у 3 дітей з 1 млн.

«Злоякісна пухлина вразила аж 28 см стегнової кістки хлопчика. Аби зберегти йому ногу, необхідно було видалити уражену частину та вживити на її місце імплант. Як зробити це якнайкраще – франківські лікарі радилися з колегами з інших міст України. Разом вони півроку готувалися до операції. А хлопчик тим часом отримував хіміотерапію», – йдеться в повідомленні.

Оперували Богдана у Львові, в лікарні святого Миколая. Тут задля його порятунку свої вміння та зусилля об’єднали хірурги, онкологи та травматологи зі Львова, Києва та Івано-Франківська.

Операція була складною. Спершу спеціалісти видалили саму пухлину, а потім провели експрес-біопсію, аби точно з’ясувати, який об’єм кістки необхідно забрати. Київські інженери, які виготовили титановий імплант для Богданчика, підготували три варіанти різної довжини. Всі вони надруковані на 3D-принтері. Проєктували імпланти місяць і ще два тижні – друкували.

Після біопсії лікарі видалили уражену раком кістку та встановили хлопчику імплант потрібного розміру, який ростиме разом із дитиною. Втручання тривало 6 годин і минуло успішно. Богданчик уже повернувся до Івано-Франківська та продовжує лікування, яке буде тривалим. Попереду в хлопчика – кілька курсів поліхіміотерапії та променевої терапії, а також трансплантація кісткового мозку.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *