6 вересня до суду скерували обвинувальний акт стосовно колишніх голови правління «ПАТ КБ «Приватбанк», його першого заступника, заступника, а також трьох керівників департаментів вказаного банку. Про це повідомили в пресслужбі САП.
Як вже повідомлялось, вказані особи у грудні 2016 року, за день до визнання ПАТ КБ «Приватбанк» неплатоспроможним, на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов’язаних з ПАТ КБ «Приватбанк» компаній.
Кошти перерахувались декількома траншами на дві різні компанії: 85,2 млн грн на рахунок однієї пов’язаної з учасниками схеми компанії, ще 136,8 млн грн – на користь іншої.
У подальшому ці кошти учасники схеми вивели за кордон з метою легалізації.
Окрім цього, встановлено, що у переддень націоналізації банку указані особи розтратили понад 8,2 млрд грн шляхом незаконного списання зобов’язань компаній-нерезидентів перед AS «Privatbank» (Латвія) за рахунок коштів «Приватбанку», розміщених на кореспондентських рахунках в AS «Privatbank» (Латвія). Крім того, для подальшої неможливості стягнення коштів на користь ПАТ КБ «Приватбанк» та прикриття вчиненого злочину особи організували незаконну та документально не обґрунтовану заміну боржника на підконтрольну та пов’язану з ПАТ КБ «Приватбанк» компанію.
Дії осіб кваліфіковані: ексголови правління ПАТ КБ «ПриватБанк» – за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1,2 ст. 366 КК України; колишнього першого заступника голови правління «ПриватБанку» – за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України; ексзаступника голови правління «ПриватБанку» – за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України; колишнього начальника департаменту фінансового менеджменту ПАТ КБ «ПриватБанк» та начальника департаменту операційного напрямку АТ КБ «ПриватБанк» – за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України; ексначальника департаменту підтримки міжбанківських операцій ПАТ КБ «ПриватБанк» – ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.
За вчинене їм загрожує покарання у виді позбавлення волі на термін від восьми до дванадцяти років, з позбавленням права обіймати певні посади на термін до 3 років, з конфіскацією майна.
Як відомо, ПриватБанк перейшов у державну власність 19 грудня 2016 року. На його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень. Також повідомлялось, що 41 мільйон доларів з «ПриватБанку» за часів Ігоря Коломойського вивели на рахунки студії «Квартал 95» Володимира Зеленського.
Варто додати, що лише в останню ніч перед націоналізацією ПриватБанку тодішнє керівництво банку вивело з активу 16 мільярдів гривень.
Нагадаємо, у вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення «ПриватБанку» до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.
А 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації «ПриватБанку», визнавши її протиправною.
Від тоді тривали судові апеляції, лише сьогодні у справі законної націоналізації поставили остаточну крапку.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.








Ольга Денисяка