ОСТАННІ НОВИНИ

Скільки депутатів захищають Україну на фронті

Ольга Денисяка

|

Понад 600 депутатів місцевого рівня від ключових партій в Україні пішли служити до війська. Про це йдеться в результатах дослідження руху «Чесно» станом на серпень.

«Росії вигідно запускати наратив про те, що депутати не служать, а замість того відсиджуються в тилу за спинами громадян. Проте як показує дослідження Руху ЧЕСНО, значна частина депутатів місцевих рад зараз на фронті і на рівні з іншими захищають суверенітет нашої держави. Важливо, аби партії цінували цей внесок та допомагали громадському сектору висвітлювати здобутки колег на фронті», – наголошує лідерка Руху Віта Думанська. 

«Радикальна партія» має 22 військовослужбовці з-поміж 71 депутата, що складає 31% від загальної кількості депутатів рад, які досліджуються. 

«Свобода» повідомила, що 102 із 402 депутатів, які мають мандати у міських, обласних та районних радах, наразі проходять службу (25,6%). 

Що стосується «Європейської солідарності», то тут служать 13,7% місцевих депутатів рівня міських, обласних і районних рад (328 депутатів). У цієї партії найбільша кількість загиблих.

У «Пропозиції» на фронті перебуває 28 депутатів, що складає 11,1% від загальної кількості місцевих депутатів. 

«УДАР» Віталія Кличка серед 120 місцевих налічує 10 депутатів, які проходять військову службу, що становить 8,3% від їхньої загальної кількості. 

У «Батьківщини» на цих рівнях місцевого самоврядування 1597 депутатів, і 103 із них проходять військову службу. У відсотковому співвідношенні з «Батьківщини» пішли на службу 6,4% депутатів місцевих рад.

У партії «За майбутнє» 48 депутатів перебуває на фронті, що складає 5,4% від загальної кількості депутатів рівня міських, обласних і районних рад.

Рух не отримав відповідь на звернення від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана». «Слуга народу» не надала дані за 2023 рік. Партія влади, яку очолює народна депутатка Олена Шуляк, порадила змінити підхід у розрахунках і «належно використовувати кошти донорів».

«Ми розуміємо важливість спростування фейків країни-агресора, яка переконує, що депутати не воюють. Це наратив, вигідний росії, щоб підірвати довіру до влади. І партія влади мала б розуміти важливість побудови довіри і до депутатів, і до органів місцевого самоврядування. Примітно, що Олена Шуляк очолює саме той комітет, який відповідає за місцеве самоврядування. Більше того, дуже важливо для депутатів місцевих рад розуміти, що партія цінує і знає тих, хто воює. Окрім того, наголошуємо, що саме цей текст ми робимо волонтерським ресурсом, а не за кошти донорів», – каже лідерка Руху Віта Думанська.

Що стосується «Голосу», то тут повідомили, що не мають можливості зібрати оновлені дані і пропонують використовувати дані за 2022 рік.  Водночас низка обласних та міських рад надала свої дані щодо депутатів на фронті та у теробороні найближчим часом їх оприлюднять.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *