На Кіровоградщині посадовця ДСНС та його спільника викрили на оформленні групи інвалідності на рідних для уникнення мобілізації. Про це повідомили в офісі генпрокурора.
За даними слідства, підозрюваний організував схему ухилення військовозобов’язаних чоловіків від мобілізації. Особливість її була у тому, що він «допомагав» оформити групу інвалідності на членів родини ухилянта. Ціна такої «послуги» – 8 тис доларів США.
«За ці кошти посадовець обіцяв вплинути на рішення осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, для вирішення цього питання. Замовників переконував, що є «свої» лікарі, які посприяють в оформленні потрібної групи інвалідності близьким родичам. Її отримання стане підставою для уникнення мобілізаційного процесу. До протиправної діяльності підозрюваний залучив брата, через якого передавалися кошти», – йдеться в повідомленні.
Обох чоловіків затримали після передачі ухилянтом першої частини неправомірної вигоди – 5 тис доларів США.
Заступнику начальника одного з районних управлінь ГУ ДСНС у Кіровоградській області та його спільнику повідомили про підозри за фактом зловживання впливом (ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Правоохоронці перевіряють й інші факти оформлення груп інвалідності за цією схемою.









Ольга Денисяка