ОСТАННІ НОВИНИ

Російське посольство в США спроєктувало на фасаді символи війни проти України

Маркіян Рой

|

На стіни будівлі посольства росії у Вашингтоні старший науковий співробітник  Бенджамін Віттес спроєктував прапор України та роботи українського художника Нікіти Тітова. Водночас працівники посольства рф у відповідь засвітлювали зображення своїм прожектором, а також проєктували літери Z і V — російські символи війни проти України. Про це пише Голос Америки.

Акцію під посольством організував старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Бенджамін Віттес, назвавши її “спеціальною проєкційною операцією.” Український прапор на будівлю посольства Росії у Вашингтоні американець проєктує вечорами майже щомісяця з початку повномасштабної війни.

«Якщо люди не можуть спати в Києві, якщо вони не можуть спати у Львові і не можуть спати в Одесі, вони не повинні спати і в цьому посольстві», — пояснив мету акції Бенджамін Віттес.

Цього разу американець вперше вирішив влаштувати на стінах посольства “виставку” картин. Для цього він обрав 30 робіт відомого українського художника Нікіти Тітова, який реагує на події війни.

«Це чотири різні категорії зображень. Перша — ціла серія зображень, основою якої є тризуб. Усі вони мають одне й те саме центральне зображення, але він їх видозмінює. Також є зображення Кремля: Кремля як змії, що їсть власний хвіст, Кремля як корабля, що тоне у крові. Крім того, є певні обнадійливі позитивні послання щодо України, щодо Києва, щодо різних груп українців. А також є символи українсько-американських відносин»,— розповів Віттес.

Коли американець проєктував на стіни посольства графічні роботи Тітова за допомогою прожектора, сам Тітов долучився до акції з України по інтернет-зв’язку. Художник дистанційно коментував свої роботи, а його коментарі транслювали у Вашингтоні за допомогою гучномовця.

«Я дуже вдячний американському народу за те, що ви підтримуєте нас неймовірно, і підтримує нас весь цивілізований світ. Те, що ми робимо зараз, — це надважливо і для мене, і для всіх нормальних людей. І ми маємо бути почуті попри всі перешкоди, які намагається зробити наш ворог,» — сказав художник Нікіта Тітов.

Під час акції працівники посольства Росії намагалися перешкодити проєкціям і засвітили у відповідь свої прожектори.

«Вони завжди світять власними прожекторами, щоб спробувати “заглушити” зображення. Вони світять прожекторами букви Z і V щоразу, коли я проєктую. Іноді вони відправляють людей через вулицю, щоб спробувати заблокувати наші проєкції. І вони зазвичай дзвонять у спецслужбу, щоб спробувати нас заарештувати», — розповів Бенджамін Віттес.

Але припинити проєкції чи «змити» спроєктовані зображення росіянам не вдається. На акції Віттеса постійно збираються люди — українці та американці, які дізнаються про захід із соцмереж.

«Я вважаю, що це чудовий проєкт, і він демонструє підтримку з боку американського народу, зокрема Вашингтона. І я думаю, що все більше і більше людей намагаються висловити свою підтримку і, можливо, надати фінансову підтримку також», — сказав учасник акції, пенсіонер зі штату Меріленд Дейв Нейт.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Голос Америки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *