ОСТАННІ НОВИНИ

G7 оголосить «історичні» гарантії безпеки для України

Наталя Дуляба

|

Країни «Групи семи» підготували довгострокові безпекові гарантії для України, які називають історичними та кроком до завершення поточної фази війни. Про це пише Європейська правда з посиланням на уряд Великої Британії.

Рішення вже підготовлене та майже узгоджене. Його підпишуть 12 липня у Вільнюсі на полях саміту НАТО.

«Спільна декларація, яку очікувано підпишуть усі члени G7, визначить формат підтримки для України з боку союзників у наступні роки з метою завершити війну, а також стримати чи відбити будь-яку наступну агресію. Це перший раз, коли така кількість країн ухвалює подібну комплексну угоду», – зазначили у пресслужбі британського уряду.

Підписанти Спільної декларації, окрім того, нададуть довгострокові двосторонні безпекові зобов’язання Україні, метою яких буде «побудова України, яка може захистити свою територіальну цілісність зараз та у майбутньому».

Після підписання декларації партнери анонсують ще більше безпекової допомоги, що включатиме у тому числі більш об’ємний і швидкий обмін розвідданими та підтримку для боротьби з кібератаками і гібридними загрозами, розширення навчальних програм для українських військових, розвиток промислової бази України.

«Не можна ще раз допустити повторення того, що сталося в Україні, і ця декларація підтверджує нашу готовність подбати, що Україна надалі не залишиться вразливою перед новими варварськими діями Росії. Підтримка руху України на шляху до НАТО у поєднані з формальними, багатосторонніми та двосторонніми угодами і величезною підтримкою країн-членів НАТО стане потужним сигналом для президента Путіна і поверне мир у Європу», – зазначив прем’єр Британії Ріші Сунак.

На першій зустрічі Ради Україна-НАТО він планує привітати рішення союзників спростити процедуру руху України до Північноатлантичного альянсу і відзначити, що Україна дуже швидко адаптує його стандарти, а подальше підвищення сумісності і готовність до реформ «вже допомогли Україні наближатися до того моменту, коли вона буде готовою зайняти правомірне місце в НАТО».

Одночасно прем’єр Ріші Сунак анонсує великий новий пакет допомоги для України: зі 70 одиницями техніки для ведення бою та логістики, серед яких – бойові броньовані машини CVRT, тисячами боєприпасів для танків Challenger 2, а також близько 65 млн доларів на ремонт вже переданої військової техніки.

Ці кошти передбачені і на створення реабілітаційного центру для військових, які отримали серйозні поранення, він працюватиме у партнерстві з провідним британським центром у цій сфері Stanford Hall за підтримки фахівців з усіх країн-членів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *