ОСТАННІ НОВИНИ

На Ставці обговорили концепцію переходу України на F-16

Наталя Дуляба

|

У середу, 24 травня, президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, під час якого обговорювали концепцію переходу українських Повітряних Сил на сучасні літаки західного зразка. Про це глава держави повідомив у своєму Telegram.

«Почали роботу над всеохопною концепцією розвитку нашої авіації з урахуванням переходу на нові типи літаків. Нова організаційна структура, навчання пілотів та персоналу, необхідна інфраструктура, матеріально-технічне забезпечення тощо», – розповів Зеленський.

Традиційно на засіданні заслухали Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та керівників оперативних напрямків про ситуацію на фронті, також доповідали представники воєнної розвідки.

Ще одне важливе питання на Ставці – стан забезпечення боєприпасами передових підрозділів та резервів.

«Проаналізували наявні й потенційні контракти на постачання та динаміку нарощування власного виробництва», – додав президент.

Нагадаємо, Ставка Верховного Головнокомандувача – це надзвичайний орган вищого військового керівництва, що здійснює під час війни стратегічне управління Збройними Силами та іншими військовими формуваннями.

Також вона може вносити зміни й уточнення до структури та організації Збройних Сил, здійснювати планування кампаній і стратегічних операцій, ставити завдання угрупуванням військ, розпоряджатись наявними резервами тощо. Робочим органом є Генеральний штаб ЗСУ.

Із початку повномасштабного вторгнення Росії Ставку Верховного Головнокомандувача скликають регулярно, дотепер було вже близько сотні засідань. Про прийняті рішення публічно не повідомляють, оскільки вони стосуються національної безпеки й оборони.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *