ОСТАННІ НОВИНИ

Кілька цікавих фактів про криптовалюту 

Омелян Шевчук

|

Серед світових та економічних новин особливої популярності набувають криптовалюти. І багатьох цікавить курс біткоїна сьогодні, з огляду на його стабільне зростання останнім часом. І навіть попри те, що багато українських компаній почали приймати платежі цифровою валютою, мало хто не розуміє причини популярності та навіщо варто використовувати крипту. Ми зібрали найпопулярніші факти, які дають змогу відкрити завісу таємниці. 

Ключові технічні факти 

Серед головних моментів варто виділити:

 • усі здійснені перекази не можуть піддаватися сторонньому впливу, все завдяки використанню автоматичної перевірки даних за допомогою технології блокчейну;
 • попри різноманітність криптовалют, особливою популярністю користується біткоїн, він же BTC, і більша частина токенів розташована на рахунках лише тисячі користувачів;
 • у деяких країнах користуватися криптовалютою заборонено на законодавчому рівні, наприклад, такий закон випущено на території Китайської Народної Республіки;
 • існують спеціальні криптовалютні банкомати для проведення операцій, всього їх існує близько трьох тисяч. 

З усіх токенів, що мають цінність, наприклад, ефір або біткоїн, тільки третину використовують для проведення операцій. Решта 75 % зберігаються на ощадних рахунках.

Деякі цікавинки про криптовалюту 

З огляду на те, що цифрова валюта активно використовується лише кілька років, у неї зібралося кілька цікавих фактів. Зокрема:

 • достовірно невідомо, хто саме розробив біткоїн;
 • випущена кількість монет BTC не може перевищувати 21 млн одиниць;
 • Джеймс Гауеллс помилково викинув жорсткий диск, на якому зберігалися біткоїни в еквіваленті 212 млн доларів;
 • у 2013 році Ласло Ханец заплатив за дві піци майже 10 тис. біткоїнів;
 • наразі налічується 7 тис. цифрових валют: як популярних, так і не дуже. 

Як винахідника біткоїна багато хто називає ім’я Сатоші Накамото, але це скоріше псевдонім. Реальну особу встановити досі так і не вдалося. Існує кілька версій. Серед винахідників називають:

 • Доріана Накамото, родом із Каліфорнії;
 • бізнесмена Крейга Райта. 

Існує навіть теорія, що над розробкою біткоїна брала участь група, яка представляла інтереси таких компаній, як Motorola, Nakamichi, Toshiba і Samsung.

Незалежно від того, хто саме винайшов криптовалюту BTC, він зміг домогтися випуску 21 млн монет. Відомо, що останню буде випущено приблизно до 2140 року. Щойно буде досягнуто показника, всі зайві токени видалятимуться за допомогою спеціального алгоритму.

На цьому цікаві факти не обмежуються. Щодня криптовалюту використовують для здійснення угод і просування бізнесу. А з огляду на постійний попит серед користувачів подібні тенденції тільки зростатимуть. Саме тому приєднатися до світу криптовалют ніколи не пізно. Додатково, серед 7 тисяч токенів обов’язково будуть ті, що зростатимуть у вартості та приноситимуть прибуток власникам.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *