ОСТАННІ НОВИНИ

Голова МВС обіцяє прозорі іспити на права

Ольга Денисяка

|

Із липня 2023 року стартують зміни в роботі сервісів МВС: кількість сервісних центрів в Україні зменшиться втричі, буде створено умови для мінімізації корупції під час навчання та складання іспитів на водійські права, повідомив в інтерв’ю міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, пише пресслужба МВС.

«До сервісів МВС у мене є деякі зауваження. Насамперед це стосується послуг, які надають підрозділи Головного сервісного центру. На сьогодні назріло питання, яке стосується практично кожного громадянина України, – чистота і прозорість складання теоретичних і практичних іспитів на водіння автотранспортом. Ми хочемо мінімізувати отримання водійських ліцензій без відповідного навчання і без відповідного чистого складання цих іспитів», – розповів глава МВС.

Він повідомив, що в липні цього року планується старт змін у роботі сервісних центрів.

«Ми здійснили аудит роботи центрів: наразі їх в Україні 148, а після оптимізації буде 55 таких пунктів. Хочемо, щоб наші послуги були достатньо якісними і прозорими, щоб кожен громадянин міг мати прозору систему оскарження дій працівників сервісних центрів, зокрема тих, хто проводить теоретичні та практичні іспити»,  – пояснив міністр.

За його словами, класи, де складатимуть теоретичні іспити, до кінця цього року будуть обладнані відповідними камерами, які унеможливлять існування так званих сліпих зон. Також, як розповів міністр, буде ідентифікація обличчя кожної людини, яка прийде складати іспити.

«Крім того, хочемо дати кожному громадянину можливість самостійно опановувати теорію ПДД або з репетитором, тобто не обов’язково буде ходити в школу. Головне – прозорість складання іспитів», – звернув увагу Клименко.

Він уточнив, що до людей з інвалідністю мобільні сервісні центри виїжджатимуть до того чи іншого населеного пункту.

Крім того, як зазначив міністр, до кінця цього року планується обладнати майже 150 автомобілів камерами 360 градусів, які зможуть показувати весь салон – щоб бачити учня, інструктора, планшет, можливі порушення і підказки.

За словами Клименка, ці машини будуть обладнані трекерами з визначенням маршруту руху, а також здійснюватиметься повний аудіозапис із салону автомобіля.

Відповідаючи на запитання про те, чи очікує він «палки в колеса» з огляду на такі новації, оскільки нині права можна «купити» за хабар, міністр сказав: «Так, очікуємо. І ми до цього готові. Я вам скажу, що цю позицію підтримало і керівництво держави – мінімізувати можливість будь-яких корупційних ризиків, які стосуються надання послуг МВС».

Говорячи про те, чи вірить він у те, що корупцію в сервісах можна звести до мінімуму, Клименко наголосив: «Так, вірю. Ми переводимо послуги в цифру. Це мінімізація контакту працівників сервісних центрів із громадянами. І контроль за складанням цих іспитів».

Що стосується контролю чистоти процесу, то, за словами глави МВС, у міністерстві буде створено відповідний контролювальний моніторинговий підрозділ, який опікуватиметься перевіркою корупційних фактів, про які надходить інформація.

«Весь персонал сервісних центрів пройде перевірку на благонадійність, і в тих сервісних центрах, які залишаться працювати на кінець року, ми хочемо бачити саме людей, на яких немає скарг. Змінимо частину менеджменту сервісних центрів. Можу сказати, що зробимо все, що від нас залежить, щоб до кінця року цю проблему максимально вирішити», – запевнив Клименко.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *