ОСТАННІ НОВИНИ

Легенда світової трансплантології знову провів операцію у Львові

Андрій Котенський

|

Легенда світової трансплантології Роберт Монтгомері, у грудях якого б’ється донорське серце, знову провів операцію з пересадки нирки у Львові. Родинну пересадку всесвітньо відомий хірург виконав спільно з командою лікарів Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова. Це уже третій приїзд Роберта Монтгомері до цього медзакладу, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Пацієнт – 37-річний Андрій Павловський з Вінничини. Через хронічну хворобу нирок – гломерулонефрит – останні 13 років чоловік перебував на діалізі. Аби жити, він тричі на тиждень по чотири години мусив проходити цю процедуру з очищення крові від токсинів та надлишків води.

Щоб Андрій міг жити повноцінним життям, свою нирку йому подарував батько Анатолій.

Родинна трансплантація пройшла успішно. За 24 години після пересадки американський професор разом з лікарями Першого ТМО відвідали пацієнта. Результатом трансплантації задоволені. Радіє й сам Андрій: тепер він зможе жити без діалізу.

Професор Роберт Монтгомері – директор Інституту трансплантації Лангон Нью-Йоркського університету. Через спадкову серцеву недугу він пережив сім зупинок серця, кардіогенний шок, місячну кому та врешті-решт трансплантацію серця. Під його керівництвом у 2021 році вперше в світі пересадили людині нирку від генномодифікованої свині.

Професор Монтгомері занесений до Книги рекордів Гіннеса за 10 перехресних пересадок нирок від живих донорів одномоментно.

За час роботи Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова успішно пересадили вже 163 нирки. Загалом провели 209 трансплантацій.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *