ОСТАННІ НОВИНИ

Чотири фото Львівщини у ТОП-10 пам’яток культури України 2022 року

Андрій Котенський

|

Журі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» обрало 10 найкращих світлин культурної спадщини України 2022 року. За час конкурсу учасники та учасниці кампанії завантажили для Вікіпедії майже 14 тисяч зображень памʼяток культури України.

До ТОП-10 увійшли відразу чотири роботи з Львівщини.

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) – найбільший у світі фотоконкурс пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії. Він зародився у Нідерландах в 2010 році, а в Україні цей щорічний конкурс проводиться починаючи з 2012 року.

У 2022 році українська частина конкурсу проходила з 1 по 31 жовтня. До неї долучилися 292 учасників та учасниць, які завантажили 13 982 світлин українських памʼяток. За кількістю світлин Україна посіла четверте місце серед 39 країн-учасниць.

Через війну в Україні, участь у конкурсі могли брати лише фотографії, що були зняті до 23 лютого 2022 року включно. Таке обмеження встановили організатори, щоб не наражати учасників на небезпеку, а конкурсні світлини не відображали сучасного стану памʼяток і не могли випадково розкрити інформацію, що може зашкодити національній безпеці.

«Конкурсні списки «Вікі любить пам’ятки» у Вікіпедії залишаються найбільшою відкритою базою офіційних об’єктів нерухомої культурної спадщини України. Зараз ці списки налічують понад 95 тисяч позицій. За 10 років конкурсу в Україні вдалося отримати у вільному доступі майже 366 тисяч фотографій 39,6 тисяч українських памʼяток. Документування нашої культурної спадщини є як ніколи актуальним під час повномасштабної війни, коли памʼятки культури та архітектури України постійно перебувають під загрозою знищення», — зазначив член організаційного комітету конкурсу, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко.

За оцінками журі переможцями стали:

перше місце — Сергій Орлик, зображення «японського» манежу Деркульського кінного заводу у селі Данилівка;

друге місце — Сергій Рижков, фото Червоногородського замку у селі Нирків;

третє місце — Вадим Постернак, світлина куполу каплиці Боїмів у місті Львові;

четверте місце — Андрій Чуяшенко, фотографія будинку Польського магістрату у місті Кам’янець-Подільський;

п’яте місце — Андрій Чуяшенко, зображенням замку Даниловичів у смт Олесько;

шосте місце — Сергій Зисько, світлина Тринітарського костьолу та дзвіниці у місті Кам’янець-Подільський;

сьоме місце — Юрій Петруняк, фотографія палацу у Підгірцях;

восьме місце — Олександр Харват, світлина замку князів Острозьких-Любомирських у місті Дубно;

дев’яте місце — Олександр Мальон, зображення церкви Усікновення голови Іоанна Предтечі у селі Іванове;

десяте місце — Сергій Рижков, фотографія театру опери та балету імені Соломії Крушельницької у місті Львові.

Зауважимо, що  2022 році національні переможці вперше не брали участі у міжнародному етапі конкурсу «Вікі любить пам’ятки», адже всупереч запиту українського організаційного комітету міжнародні організатори допустили до міжнародного оцінювання світлини пам’яток культурної спадщини з країни-терориста – Росії. Для української команди участь на міжнародному етапі країни-терориста, яка систематично руйнує та викрадає українські пам’ятки культури, архітектури, археології, є неприпустима.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *