ОСТАННІ НОВИНИ

Рада ЄС підтримала виділення 1 млрд дол. на боєприпаси для ЗСУ

Ольга Денисяка

|

Рада Євросоюзу підтримала виділення 1 мільярда євро в межах Європейського фонду миру (EPF) для підтримки Збройних сил України. Це дозволить відшкодовувати державам-членам ЄС боєприпаси, надані Україні зі своїх запасів або завдяки зміні пріоритетів чинних замовлень з 9 лютого по 31 травня 2023 року. Про це повідомила Рада ЄС.

Це рішення імплементує першу частину угоди Ради ЄС від 20 березня 2023 року про тристоронній підхід, спрямований на прискорення постачання та спільних закупівель артилерійських боєприпасів.

Як пише hromadske, тоді країни Європейського Союзу погодили спільну закупівлю мільйона боєприпасів для Збройних сил України. До того міністри оборони європейських країн підтримали пропозицію глави євродипломатії Жозепа Борреля використати мільярд євро з EPF для негайного постачання Україні боєприпасів із наявних в європейських армій.

Ще мільярд євро Боррель запропонував використати для спільної закупівлі снарядів, тоді як будь-які додаткові кошти мають бути узгоджені державами-членами.

13 квітня Боррель заявив, що цим рішенням ЄС вводить у дію першу частину угоди лідерів ЄС щодо підтримки негайної поставки артилерійських боєприпасів для ЗСУ суму 1 мільярд євро.

«Немає кращої демонстрації єдиності та рішучості ЄС продовжувати підтримувати законне право України на самооборону від жорстокого російського агресора», — сказав він.

Нагадаємо, представники ЄС заявляли, що минуть принаймні місяці, перш ніж снаряди, замовлені в межах спільних закупівель, опиняться в Україні. Перші замовлення можуть бути розміщені до кінця травня. Утім, у ЄС переконані, що ініціатива великих спільних закупівель має спонукати країни-члени Євросоюзу відправляти більше своїх запасів снарядів в Україну.

Україна заявила, що цього року їй знадобиться мільйон снарядів. Естонія підрахувала, що це коштуватиме приблизно 4 мільярди євро. Балтійська країна першою серед членів ЄС порушила питання закупівлі боєприпасів.

У лютому зазначалося, що Україна використовує в середньому від 60 тисяч до 210 тисяч боєприпасів на місяць, але європейська оборонна промисловість має потужність лише для виробництва 25 тисяч снарядів щомісяця. Водночас росія випускає близько 20-60 тисяч снарядів на день.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *