ОСТАННІ НОВИНИ

В будинку у Винниках знайшли 12,5 кг ртуті

Ольга Денисяка

|

30 березня під час демонтажу підлоги на горищі будинку у Винниках знайшли 12,5 кг ртуті. Про це повідомили в ДСНС Львівщини.

30 березня о 17:35 год. рятувальникам повідомили, що у Винниках на вул. І. Гонти, 4 Львівського району на горищі одноповерхового житлового будинку, під час демонтажу дерев’яної підлоги виявлено ємності з ртуттю та розлиту ртуть. 

Під час обстеження виявили  ртуть в закритих ємностях та розлиту ртуть.

Рятувальники негайно виїхали на місце та провели збір ртуті механічним способом у кількості 2500 г та провели демеркуризаційні роботи. Загальна кількість ртуті – 12 500 грам.

Зібрану ртуть передали в управління з питань надзвичайних ситуацій та  цивільного захисту населення Львівської міської ради на зберігання та подальшу утилізацію.

Нагадуємо, що ртуть є шкідливою для здоров’я людини. При потраплянні в організм через органи дихання вона залишається там на все життя і може провокувати низку хвороб. Втім загрозу становить не сам метал, а його пари. Чим вища температура, тим швидше та інтенсивніше випаровується ртуть.

Якщо ртуті розлилось більше, ніж є у градуснику, рятувальники радять:

  • вивести із приміщення всіх людей, надати допомогу дітям, інвалідам та літнім людям – вони підлягають евакуації в першу чергу;
  • захистити органи дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою;
  • відчинити настіж усі вікна;
  • ізолювати максимально забруднене приміщення, щільно зачинити усі двері;
  • швидко зібрати документи, цінності, ліки та інші необхідні речі;
  • вимкнути електрику та газ, загасити вогонь у грубах перед виходом із будинку;
  • негайно викликати фахівців через місцевий державний орган з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. У крайньому випадку – зателефонувати в поліцію.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *