ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові запрацює штаб з питань поводження з військовополоненими

Андрій Котенський

|

Наступного тижня у Львові запрацює Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Установча нарада щодо його відкриття відбулась сьогодні, 10 березня, у Львівській ОВА.

Координаційний штаб надаватиме допомогу родинам та близьким захисників та захисниць України, які потрапили в полон або зникли безвісти за особливих обставин.

«Пів року тому у нас запрацював Офіс підтримки родин військовослужбовців, який за час своєї роботи показав гарні результати. Тепер завдяки підтримці держави у нас запрацює Регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими і ми зможемо покращити роботу у цьому напрямі. Сподіваюсь на плідну співпрацю усіх дотичних служб», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Громадська приймальня штабу консультує щодо юридичних та процедурних питань, пов’язаних з перебуванням воїна у полоні, державних соціальних зобов’язань, гарантованих у випадку потрапляння в полон.

«Координаційний штаб – це єдиний уповноважений орган в Україні, який займається всіма питаннями щодо полонених. Найголовнішим з яких є повернення наших захисників з ворожого полону. У Штабі працює вісім робочих груп. Вони займаються, зокрема, соціальними напрямами, питаннями реабілітації, постізоляції та реінтеграції питаннями міжнародного співробітництва. Для розуміння проблем центральний штаб, який територіально у Києві, разом з філіями щодня контактує з сотнями рідних та близьких тих, хто зник безвісти або перебуває в полоні. Результати нашої роботи сьогодні – це приблизно 2 тисячі людей, яких повернули з полону», – розповів керівник напряму роботи з родинами полонених  Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк.

Він додав, що в Координаційному штабі на постійній основі присутні представники всіх сил безпеки та оборони, які мають доступ до відомчих баз даних. Таким чином відвідувачі можуть отримати всі необхідні послуги за принципом «єдиного вікна».

Це дозволяє забезпечити родини повним спектром послуг, які передбачає держава.

Західний регіональний центр працюватиме за тими ж напрямами та принципами, що і центральний.

Керівником Західного регіонального центру стала Анна Кузюта, яка є координатором Офісу підтримки родин військовослужбовців.

«Тут, на Львівщині, комунікація військових і Офісу підтримки родин військових  налагоджена. І важливо, щоб ми так само ефективно могли взаємодіяти з іншими областями, які входять в Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Спільними зусиллями полегшимо складні виклики, які є перед родинами військових», – зазначила Анна Кузюта.

«Наші військовослужбовці, де б вони не були, мають бути впевнені у тому, що державні інституції, громадськість, засоби масової інформації завжди, за будь-яких умов, не полишать їх своєю увагою, турботою і захистом. Переконаний, що ця установа стане дієвим інструментом допомоги тим, хто перебуває у російському полоні, їхнім рідним та близьким, буде надійним координаційним осередком з надання юридичних консультацій та іншого необхідного супроводу, взаємодії у шляхетній справі підтримки українських військовополонених», – додав керівник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павло Ткачук.

Додамо, Львів став четвертим містом, де відкриється регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Такі раніше розпочали роботу у Миколаєві, Харкові та Вінниці.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *