ОСТАННІ НОВИНИ

Зеленський і Мецола зустрілися із студентами Львівщини

Андрій Котенський

|

Президент України Володимир Зеленський разом із Президентом Європейського парламенту Робертою Мецолою поспілкувався зі студентською спільнотою закладів вищої освіти Львівщини, повідомляє пресслужба Львівської обласної військової адміністрації

На зустрічі, що відбулася у Львівському національному університеті імені І. Франка, були присутні студенти Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Львівського національного університету природокористування.

Глава держави зазначив, що йому приємно спілкуватися зі студентами, адже Україна своєю незалежністю багато в чому завдячує саме студентству.

«У минулому – це боротьба за незалежність у складних умовах під час наших революцій і здобуття цієї незалежності. У наші дні, коли починалося повномасштабне вторгнення, – активна мобілізація студентства», – сказав Президент.

Відповідаючи на запитання, як Україні жити далі поруч із таким агресивним сусідом, як Росія, Глава держави зазначив, що цивілізаційний і безпековий захист нашої країни забезпечить повноправне членство в ЄС і НАТО.

«Крім того, ми будемо країною-переможцем. І ми будемо суб’єктними. Дуже важливо змінити парадигму, яка була довгі роки. Ми робимо Україну потужним суб’єктом у Європі, щоб не казали, що Україна – це десь біля Росії, а щоб усі говорили, що Росія – це десь біля України», – заявив Володимир Зеленський.

Президент також зауважив, що через війну наша країна зіткнулася з необхідністю реновації освітньої мережі, насамперед у постраждалих регіонах. На його думку, освітній простір і освітній процес в Україні мають стати більш сучасними.

«Освіта має бути такою, до якої хочеться йти – розумом і ногами. Потрібно мати привабливу інфраструктуру. Важливим є й рівень викладацького складу», – сказав Володимир Зеленський.

Зі свого боку Роберта Мецола розповіла, що починала свою політичну кар’єру як студентська активістка, і зауважила, що навіть у такі складні часи немає нічого кращого, ніж навчатися в потужних закладах освіти з багатою історією.

За її словами, у період таких випробувань дуже важливо мати на чолі держави людей із принципами, баченням, ідеями та, головне, з любов’ю до своєї країни та людей.

Роберта Мецола висловила переконання, що Україна стане членом Європейського Союзу.

«Європа і ЄС є вашим домом також», – сказала вона.

Президент Європарламенту запевнила, що Європа буде з Україною до перемоги у війні.

«І лише Україна може вирішувати, коли війна завершиться. Ми не можемо говорити про мир без справедливості, без свободи, без суверенітету й територіальної цілісності», – наголосила Роберта Мецола.

Участь у зустрічі взяв і начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Дякуємо пані Роберті Мецолі за підтримку, підкріплену діями. Памятаємо, що у квітні минулого року вона першою з європейських політиків наважилася приїхати в Україну й виступити перед депутатами Верховної Ради. Дякую Президентові та очільниці Європарламенту, що, попри надзвичайно насичений графік і велику кількість важливих зустрічей у Львові, знайшли можливість поспілкуватися зі студентами – майбутнім нашої держави, та почути їх», – зазначив очільник Львівщини.

Фото: Львівська ОВА та НАСВ

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *