ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові пластичні хірурги подарували шанс на нормальне життя шістьом малюкам

Андрій Котенський

|

Львівські медики та польський пластичний хірург Адам Мол прооперували шість діток з вродженими вадами обличчя. Найменшому пацієнту – лише півтора місяця. Усі операції проводили у лікарні святого Миколая, повідомляє пресслужба  Першого медоб’єднання Львова.

Півторамісячного Ігната із Сум батьки привезли на консультацію. У нього виявили розщілину губи. Оглянувши малюка, лікарі вирішили оперувати малюка негайно.

Про діагноз дитини батьки довідалися на 20 тижні вагітності. Мама хлопчика пов’язує формування патології зі стресом, який переживала через війну.

Ігнату виконали хейлопластику за методом Fisher, тобто корекцію неповної розщілини губи. Зараз із хлопчиком усе добре. Він повернувся додому.

Також серед маленьких пацієнтів – однорічний Іванко. Він – з Мукачева. У дитини – діагностовано вроджену ваду альвеолярного відростка та губи, а також розщілина твердого та м’якого піднебіння. Ротова та носова порожнини у нього були з’єднані. Туди потрапляла їжа. У майбутньому дитина мала б дефекти мовлення.

Відтак хірурги скоригували розщілину піднебіння та подовжили м’яке піднебіння. Втручання минуло вдало, медики задоволені результатом. Для Іванка це була вже друга пластична операція. Першу хлопчику виконали в Мукачевому, коли йому було три місяці.  За кілька років, коли дитя підросте, на нього ще чекає фінальний етап втручань – кісткова пластика.

Адам Мол – пластичних хірург із Ягеллонського університету. Співпрацює з найбільшими клініками польських міст Катовіце та Вроцлава. Спеціалізується на операціях розщілини верхньої губи, м’якого та твердого піднебіння, вроджених деформаціях носа в дітей.

У межах місії Operation Smile хірург щороку оперує у країнах Африки, Південної та Центральної Америки, Індії, а також Європи. І вже не вперше, попри війну, не боїться приїздити в Україну. Цього разу, окрім операцій, разом з колегами з Лікарня Святого Миколая вони проконсультували десять діток.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *