ОСТАННІ НОВИНИ

Зеленський закликав народи Кавказу боротися за свою незалежність від РФ

Андрій Котенський

|

Президент України Володимир Зеленський закликає народи Кавказу, які режим Путіна намагається відправити на загибель в Україну, боротися за свою свободу і незалежність. Відповідне звернення опублікували у Офісі президента.

Володимир Зеленський нагадав, що Україна захищається на своїй території і нінакого не нападала.

«Це підла війна з боку Росії, злочинна. І ми робимо все, щоб захистити своїх людей та незалежність України. Це наш святий обов’язок. Обов’язок перед нашими батьками. Обов’язок перед нашими дітьми. Обов’язок перед усіма поколіннями нашого народу – тими, хто жив, і тими, хто житиме на нашій землі. Нам не потрібно чужого», – наголосив Володимир Зеленський.
Зеленський звернувся до народів Кавказу,в тій частині Києва, де у 1860-х роках жив герой Дагестану та всього Кавказу імам Шаміль.

«Як бачите, Україна вміє шанувати ваших героїв. Ми зберігаємо пам’ять про ті місця, які поєднували культури наших народів. Це – центр нашої столиці. Одного із сотень українських міст, проти яких російська влада спрямовує ракети, бомби та війська. Кавказ знає, що це означає. Кавказ це бачив», – сказав Володимир Зеленський.

Він також нагадав, що близько 60 тисячч російських солдат вже загинули в Україні. Вони прийшли нас вбивати й загинули і закликав народи Кавказу, не відпускати своїх дітей та синів на війну в Україну.

«Вам не називають цю кількість. Вам брешуть, що загинуло нібито близько шести тисяч. Майже 60 тисяч! Ось у чому правда. Всі вони загинули через те, що цієї війни захотіла одна людина. Тільки одна. Якій служать багато людей. Народи Кавказу! Усі народи на території Росії! У вас немає жодної причини бути серед цих багатьох, хто все ще служить тому одному, хто хоче цієї війни. Ви не маєте гинути в Україні. Ваші сини не повинні помирати в Україні. Немає у вас такого обов’язку. Ні перед вашими батьками, ні перед вашими дітьми, ні перед вашим майбутнім, ні перед майбутнім вашої землі. І ви це знаєте Ми бачимо, що ви чините опір злочинній мобілізації, якою російська влада хоче перекрити свій провал. Провал своєї кадрової армії, своїх злочинних наказів. Вам брешуть, що нібито цих провалів немає. Замість того щоб закінчити безглузду для Росії війну, російська влада намагається відправити нових людей на місце загиблих. Що на них усіх чекає? Ви знаєте відповідь», – сказав Володимир Зеленський.

Президент також запевнив, що Україна продовжить оборонятися та переможе в цій війні, розв’язаній проти нас. Тому що українці захищаються – на своїй землі. На боці України – правда, і весь цивілізований світ.

«Ми воюємо за те, що істинно для будь-якого народу на планеті – за життя та свободу, за право на щастя для всіх наших сімей, для всіх наших дітей. Росія залишилася сама. Вже ізольована та буде засуджена за цю війну. «Кожен, хто підняв зброю проти істини, піднімає її на свою погибель», – у Кремлі, схоже, не знають цих слів імама Шаміля. Але ці слова повинні знати на Кавказі. Їх мають почути в Сибіру та на всіх інших землях, з яких відправляють людей на цю війну… Боріться, щоб не загинути! Захищайте свою свободу зараз на вулицях і площах, щоб потім не довелося воювати в горах і лісах просто за своє право жити, коли російська влада почне й наступні хвилі мобілізації», – сказав у зверненні Володимир Зеленський.

Він також зауважив, що Росія – єдина армія у світі, яка знищує своїх полеглих рядових військових у крематоріях, а Україна намагається ідентифікувати всіх загиблих, аби повернути тіла рідним.

«Ніхто не повинен брати участі в ганебній війні. Дагестанці не мають гинути в Україні. Чеченці, інгуші, осетини, черкеси та будь-який інший народ, який опинився під російським прапором. Загалом майже 200 різних народів… Ви знаєте, хто відправляє їх до України. Той, хто відправляє, він і хоче їх зробити «вантажем 200»… Ви можете змінити це. Потрібно лише зрозуміти, хто для вас справді символ, хто для вас герой, хто гордість вашої історії, а хто просто хоче вами скористатися. Борітеся! Поборете», – закликав Володимир Зеленський.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *