ОСТАННІ НОВИНИ

Зеленський: мобілізація кримськотатарського народу – ще одна геноцидна політика Кремля

Наталя Дуляба

|

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія, мобілізуючи до армії киримли, корінний народ Криму, продовжує свою геноцидну політику. Про це він сказав 25 вересня у своєму вечірньому відеозверненні.

Глава держави розповів тому, що цього тижня Україна у своїх міжнародних зверненнях і заявах наголошуватиме на тому, що оголошеною мобілізацією Кремль свідомо провадить політику геноциду проти кримськотатарського народу, а також народів у самій Росії.

«Злочинна мобілізація використовується Росією не лише для того, щоб подовжити страждання людей в Україні і щоб іще більше дестабілізувати світ, а й для того, щоб фізично знищити чоловіків – представників корінних народів, які живуть на територіях, які контролюються поки що тимчасово Російською Федерацією. Катастрофічна ситуація в окупованому Криму. Повністю підтверджується інформація щодо кримськотатарського народу: більшість мобілізаційних повісток розписана там саме на киримли. Це ще один елемент геноцидної політики Росії, ще одна причина для негайної й жорсткої реакції всього світу», – підкреслив Володимир Зеленський.

Він додав, що саме під виглядом мобілізації Росія хоче винищити чоловіків у Дагестані та й на всьому Кавказі, у Сибіру та інших територіях.

Зазначимо, що за даними Кримськотатарського ресурсного центу, в Криму окупаційна влада вже мобілізувала 60 тисяч чоловіків, повістки масово роздають саме представникам киримли.

«Хочу наголосити: вихід є. Не підкорятися злочинній мобілізації. Тікати або здаватися в український полон за першої ж нагоди. Що більше громадян Російської Федерації хоча б спробують захистити своє власне життя, то швидше закінчиться ця злочинна війна Росії проти народу України», – закликав Володимир Зеленський росіян.

Нагадаємо, Україна гарантує нерозголошення обставин того, яким чином російські військові потрапляють у полон. Тобто притягнути до кримінальної відповідальності у РФ за добровільну здачу в полон їх не зможуть.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.