ОСТАННІ НОВИНИ

Кабмін схвалив проєкт бюджету на 2023 рік: 50% скерують на оборону

Ольга Денисяка

|

13 вересня Кабінет міністрів схвалив проєкт державного бюджету України на 2023 рік, тепер він направляється до Верховної Ради. Майже 50% з усіх коштів планують вділити на безпеку та оборону. Про це повідомляє Урядовий портал.

«Бюджет 2023-го року ‒ це бюджет для перемоги. Вже зараз ми чесно говоримо суспільству, що рік буде непростим. Війна ‒ це дорого. Дуже дорого. Тому головне завдання ‒ максимально ефективно використовувати кошти, які у нас є», ‒ зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як повідомив глава уряду, понад 1,1 трлн грн або майже 50% всіх видатків, згідно із затвердженим проектом держбюджету, буде спрямовано для сектору безпеки й оборони.

«Це зарплати військових, забезпечення армії, ремонти й закупівлі техніки та зброї і ще багато інших важливих для оборони речей. Якщо порівняти з бюджетом, який ми подавали на 2022 рік, то зростання видатків на безпеку й оборону буде більш ніж у 4 рази», ‒ зауважив прем’єр-міністр.

Ще одним важливим напрямком бюджету буде фінансування соціальних програм. За словами очільника Уряду, 35% видатків складатимуть пенсії, субсидії, допомога малозабезпеченим родинам, виплати внутрішньо переміщеним особам, витрати на медицину й освіту.

«Це більше 800 млрд грн. Важливо, що Уряд буде збільшувати допомогу адресно саме тим, хто цього найбільше потребує, зокрема ми передбачаємо збільшення фінансування Пенсійного фонду з бюджету на більш ніж 30 млрд гривень», ‒ відзначив Денис Шмигаль.

Також прем’єр-міністр підкреслив, що будуть скорочуватися всі інші видатки, зокрема, на органи державної влади. Зокрема, зменшать кількість чиновників, уріжуть зарплати та премії. За винятком силових структур, видатки на утримання органів державної влади буде скорочено на 11,6 млрд гривень, порівняно з 2022 роком.

Крім того, в рамках кошторису на 2023 рік буде створено бюджетний Фонд ліквідації наслідків збройної агресії у розмірі не менше 19 млрд грн. Там планується акумулювати конфісковані кошти росії та росіян, а також міжнародну допомогу на швидке відновлення. Також передбачено додаткову дотацію на компенсацію витрат для місцевих бюджетів у зв’язку з війною у розмірі 24 млрд грн.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *