ОСТАННІ НОВИНИ

«Золотий вік» звинуватили у мовній дискримінації

Андрій Котенський

|

Випускниця Національного університету Івана Франка Вікторія Савінкова звинуватила ювелірну компанію «Золотий вік» у дискримінації за мовною ознакою та заявила, що їй відмовили у працевлаштуванні, бо вона україномовна і не зможе знайти спільної мови з російськомовними працівниками.

Дівчині відмовили у працевлаштуванні у Львові.

«Мене бомбить. Мені відмовили у роботі, бо я не російськомовна… Бо я не збиралась говорити зі своїм керівником російською мовою, у Львові», – емоційно прокоментувала дівчина в Instagram.

Водночас у «Золотому віці» запевняють, що шанують і не дискримінують жодну мову, а співробітники компанії спілкуються один з одним тією мовою, якою їм зручніше, бо Україна – багатонаціональна держава.

«Ми шануємо нашу рідну мову, вся комунікація з клієнтами та кандидатами на працевлаштування здійснюється українською. Відмовити у працевлаштуванні людини через мову – неприпустимо! Компанія здійснює відбір кандидатів на посади виключно за професійним критерієм і відповідно до чинного законодавства України. У процесі роботи співробітники компанії спілкуються один з одним тією мовою, якою їм зручніше, бо Україна – багатонаціональна держава та не притискає жодну мову», – йдеться у повідомленні «Золотого віку».

За даними Zaxid.Net, 21-річній львів’янці відмовили під час співбесіди після того, як вона попросила представника компанії «Золотий вік», що відповідав за відбір працівників перейти на українську.

«Я відгукнулась на вакансію восківниці або таврувальника. Співбесіда відбулась на вул. Кургановича, 9, біля готелю, я спілкувалась з працівником компанії Володимиром. Спочатку пан Володимир говорив зі мною українською мовою: попросив розказати про себе. Пізніше він задавав уточнюючі питання вже російською мовою. Я його попросила продовжити бесіду українською, на що він відреагував негативно і сказав, що я не маю права у свого керівника вимагати говорити іншою мовою», – розповіла Вікторія Савінкова.

Тоді між працівником компанії та Вікторією Савінковою виник конфлікт.

«Він почав казати, що у нас є російськомовні військовослужбовці і спитав, як я до них ставлюсь. Я відповіла, що у мене батько – військовослужбовець і що військові не толерують поширення російської мови на неокупованих територіях. Після цього пан Володимир почав казати, що у них в компанії всі працівники російськомовні і я, напевно, не знайду з ними спільної мови», – розповіла Вікторія Савінкова.

Після цього, за словами дівчини, працівник компанії запропонував їй пройти співбесіду англійською мовою.

«Я на це погодилась. Але він не перейшов на англійську і сказав, що не уявляє, як я буду працювати в їхній компанії, і тоді ми попрощались», – розповіла Вікторія Савінкова.

Після публікації сторіз в Instagram дівчині написали представники компанії «Золотий вік».

«Вони відреагували і запитали, в якому місті це відбулось, де і коли. Я детально все пояснила. Через добу вони написали, що приносять вибачення і що з працівниками компанії буде проведена робота», – каже Вікторія Савінкова.

Журналісти також звернувся до компанії «Золотий вік» за офіційним коментарем щодо цієї ситуації, проте там відмовились надавати інформацію щодо випадку з Вікторією Савінковою.

«Рішення прийняте щодо конкретного кандидата відноситься до його персональних даних і ми не можемо розголошувати таку інформацію. Проте, можемо Вас запевнити, що добір персоналу здійснюється без будь-якої дискримінації, виключно за професійними якостями кандидата», – відповіли у компанії «Золотий вік».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *