При втраті чи пошкодженні SIM-картки, ви можете відновити свій номер, але цією ж послугою можуть скористатися й шахраї, що є особливо небезпечним, коли ваш номер, «прив’язаний» до банківських карток, нагадують у Держспецзв’язку.
Чи дійсно шахраї можуть користуватися функцією віддаленого відновлення SIM-картки? Як можна цьому завадити?
Шахраї справді можуть отримати доступ до вашого номеру телефону, щоб використати його в подальшому для реалізації своїх злочинних задумів: для доступу до онлайн-банкінгу, для злому профілів у соцмережах тощо.
SIM-картку можуть спробувати дистанційно, без відома справжнього власника, «відновити» у оператора. Це небезпечно, особливо коли йдеться про фінансовий номер, «прив’язаний» до банківських карток. Про такий випадок нещодавно повідомляла Кіберполіція України.
Які ознаки можуть свідчити про те, що ваш номер – у полі зору зловмисників?
- невідомі поповнюють ваш мобільний рахунок кілька разів на невеликі суми;
- вам нав’язливо телефонують із різних невідомих номерів із несуттєвих приводів. У жодному разі не передзвонюйте, якщо пропустили такий дзвінок.
Усе це потрібно злодіям для того, щоб у подальшому давати правильні відповіді на запитання операторів.
Якщо хочете додатково захистити свій номер:
- Забороніть або обмежте можливість віддаленої заміни SIM-карти у мобільного оператора.
- Станьте персоніфікованим абонентом, зареєструвавши свій номер у оператора (це можна зробити як офлайн, так і онлайн). Тоді будь-які процедури із SIM-карткою можна буде виконувати лише після підтвердження особи за допомогою паспорта.
- Дбайте про безпеку фінансового номера. Не викладайте його у відкритий доступ на будь-яких вебсторінках, не використовуйте для онлайн-шопінгу, не повідомляйте незнайомцям.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Андрій Котенський