ОСТАННІ НОВИНИ

У зоні відчуження горить понад 10 тисяч гектарів лісів

Анастасія Диняк

|

У зоні відчуження в районі ЧАЕС внаслідок бойових дій горить понад 10 тисяч гектарів лісів. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Наразі зафіксовано 31 пожежу в районі ЧАЕС. Контроль і гасіння пожеж неможливі, на території встановили контроль російські військові.

В атмосферу вивільняються радіонуклідів, які переносяться вітром на значні відстані. Підвищення рівня радіації загрожує Україні, Білорусі та країнам Європи.

Денісова додала, що вітряна погода сприяє швидкому поширенню вогню.

«Полум’ям можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які знаходяться на території Чорнобильської зони», – йдеться у повідомленні.

Людмила Денісова закликала Міжнародне агентство з атомної енергії якнайшвидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб запобігти непоправних наслідків не лише для України, але й для всього світу. Також вона заявила, що попередити наслідки можна лише шляхом негайного звільнення території від російських окупантів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *