ОСТАННІ НОВИНИ

Що може зробити кожен для профілактики раку?

Омелян Шевчук

|

Рак займає другу позицію серед причин смертності українців у 2021 році. Ми звикли сприймати онкологічні захворювання як щось несподіване і раптове, на що ми не маємо впливу. Насправді, це не так.

Впевнені, що ви знаєте, як спосіб життя впливає на здоров’я, тому поговоримо про те, що ще ви можете зробити для профілактики раку.

Вакцинуйтеся! До 25% випадків раку зумовлено такими інфекціями, як гепатит і вірус папіломи людини (ВПЛ). Зокрема, вірусний гепатит В може збільшити ризик розвитку раку печінки, а ВПЛ може призвести до раку шийки матки та інших статевих органів.

Обстежуйтеся профілактично! На І, ІІ стадіях раку вірогідність одужання і виживання висока – більше ніж 80%. На ІІІ, ІV стадіях лікування складне і довготривале, а вірогідність одужання – значно нижча. На перших стадіях не завжди можна помітити симптоми онкологічного захворювання, тому обстежуватися потрібно регулярно, щоб в разі виникнення раку діагностувати його ще до утворення метастазів.

У Медичному центрі Святої Параскеви ви можете пройти такі обстеження для профілактики раку.

  1. Обстеження грудей щороку: ультразвукова діагностика (УЗД) для жінок до 40 років і мамографія для жінок після 40 років з метою профілактики раку молочної залози. Самообстеження грудей є недостатнім. На дотик ми можемо відчути вже наявні тривалі зміни, які, на жаль, не так добре піддаються лікуванню. Точна ультразвукова діагностика чи мамографія можуть виявити захворювання на ранніх стадіях – тоді лікування буде швидшим і ефективнішим.
  2. Рентген грудної клітки щороку – для вчасного виявлення раку легень і туберкульозу. Сучасна цифрова рентгенографія у Медичному центрі Святої Параскеви є безпечною, адже має низькі дози опромінення – 0,02–0,06 мЗв, а функція індивідуальної дозиметрії дає миттєву й точну інформацію про дози опромінення щодо кожного окремого випадку. В результаті обстеження виходять якісні й точні зображення.
  3. Колоноскопія для осіб від 50 років щорічно. Колоректальний рак займає другу позицію у статистиці смертності від онкологічних захворювань в Україні. Лише вчасна профілактична ендоскопія може змінити ситуацію. Ми пропонуємо ендоскопічні обстеження за допомогою сучасних апаратів останнього покоління. Дбаємо про інфекційну безпеку і комфорт пацієнта.
  4. Щорічний аналіз крові на маркер PSA для чоловіків від 50 років з метою профілактики раку простати.
  5. Рідинна цитологія (PAP-тест) для жінок щороку – скринінг раку шийки матки.

Подбайте про своє здоров’я! Проходьте щорічні профілактичні обстеження та не забувайте про здоровий спосіб життя!

Параскева поруч, з якісною діагностикою та турботою про пацієнта!

Для запису на прийом натисніть тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *