ОСТАННІ НОВИНИ

Скільки українців вважають себе щасливими

Ольга Денисяка

|

71% українців відчувають себе щасливими, а ще 13% запевняють, що частково щасливі. При цьому 15% називають себе швидше або зовсім нещасними. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у грудні 2021 року.

Порівняно із минулим роком рівень щастя в Україні практично не змінився (у квітні 2020 року частка щасливих становила 68%,у грудні 2021 – 71%, різниця у межах похибки), і лишається вищим, аніж у період 2015-2017 рр. Зростання рівня щастя після 2017 року значною мірою пов’язане із покращенням матеріального становища населення у цей період.

Рівень щастя лишається неоднаковим для різних категорій населення країни. Рівень щастя є найвищим серед молодих людей віком 18-39 років (81%) та з віком зменшується, зокрема у групі віком 40-59 років щасливими є  67%, серед людей старше 60 років – 62%.

Багатші люди, як правило, частіше кажуть, що вони щасливі, ніж бідні. Серед людей із низьким достатком (не вистачає на їжу або вистачає лише на їжу) щасливими себе вважають 56%, серед людей із середнім достатком (вистачає на їжу, одяг, можуть дещо відкладати) – 76%, серед людей із високим достатком (можуть дозволити собі дорогі покупки без особливих складнощів) – 86%.

Освіта має позитивний вплив на усвідомлення себе щасливим – чим вища освіта, тим вищий рівень щастя. Так, серед людей з неповною середньою освітою, щасливими себе вважають 61% опитаних, серед людей з вищою освітою – 79%.

Дещо більше щасливих людей – серед мешканців західних областей (75%), і менше – в південних областях (66%), на сході (69%) і в центрі (71%). Попри це, міські жителі на загал більш щасливі (72%), аніж ті, хто живе в сільській місцевості (67%).

За самооцінкою, чоловіки і жінки загалом приблизно однаковою мірою щасливі: серед чоловіків щасливими себе назвали 69%, серед жінок – 72% (різниця – у межах похибки).

У опитуванні, яке проводилося упродовж 3-11 грудня 2021 року, взяло участь 2 тисячі респондентів віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *