ОСТАННІ НОВИНИ

«Ваш син – у полоні»: українців попереджають про телефонних шахраїв

Ольга Денисяка

|

Служба безпеки України попередила про активізацію шахраїв, які здебільшого телефонують родичам військових і повідомляють про те, що їхня близька людина потрапила в полон. Про це на сторінці у Facebook повідомив речник СБУ в Запорізькій області Сергій Левченко.

Зловмисники телефонують на мобільний переважно ввечері або вночі. Вони «грають» на емоціях та використовують факт несподіванки. Розмову будують за схемою: «Вам знайомий (ім’я близької людини – сина, брата, чоловіка…)?. Він зараз у нас, він потрапив у полон. Хочете визволити – потрібно заплатити…».

В СБУ наголошують, що в цій ситуації найважливіше не піддаватися емоціям і не нервувати. Не варто розпитувати подробиць у шахраїв, бо для них це – додаткова можливість продовжувати розмову у бажаному для них руслі і чинити на вас психологічний тиск.

Мета таких дзвінків завжди одна – змусити вас, «рятуючи» родича, переказати гроші на певний банківський рахунок або на названу шахраями сім-карту. Іноді зловмисники просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню ситуацію. А інколи міняють голос і представляються родичами. Та це не повинно вплинути на ваше рішення отримати інформацію «від першоджерела».

Що робити, щоб не стати жертвою шахраїв:

  • перш за все, не панікуйте та не поспішайте виконувати умови аферистів. Ніколи не називайте своїх близьких на ім’я;
  • попросіть людину, яка зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження полоненого родича. Майже стовідсотково зловмисники ваш номер набрали шляхом випадкового набору і такою інформацією не володіють;
  •  уточніть, в якому місті та якій частині проходив військову службу ваш родич;
  • якомога швидше зателефонуйте родичу, який «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть у даний момент бути поруч і підтвердити чи спростувати почуту вами інформацію. З цією метою завжди варто заздалегідь попросити у рідних телефон, за яким можна зателефонувати у випадку непередбачуваної ситуації;
  • у жодному випадку не надсилайте та не передавайте кошти задля «вирішення» питання.

Якщо ви або ваші знайомі все ж потрапили у ситуацію, коли невідомі люди вимагають у вас гроші за «вирішення» питань щодо визволення родича з полону, негайно телефонуйте до об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих в районі проведення ООС за телефоном (044) 255-84-35 або на гарячу лінію Управління СБ України в Запорізькій області (061) 239-60-40. Інформація, отримана на телефон довіри СБУ, є конфіденційною і буде ретельно перевірена.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *