ОСТАННІ НОВИНИ

Скіфське золото повернуть в Україну: рішення суду Амстердама

Вероніка Рой

|

Колекція скіфського золота, яку ще до окупації Криму Росією вивезли на виставку в музей Алларда Пірсона в Амстердамі, повернеться в Україну. 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама оголосив рішення про приналежність колекції України. Про це йдеться на сторінці Міністерства культури та інформаційної політики України у Facebook.

«РФ намагається продовжувати свої спроби розкрадати нашу спадщину та привласнювати собі, таким чином переписуючи історію. Нарешті справедливість для експонатів з Криму була досягнута. Вже зовсім скоро скіфське золото повернеться до України. Де його законне місце історично», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Що відомо про суперечку навколо «скіфського золота»?

«Скіфське золото» – виставка історико-культурних цінностей. Вона складається з колекцій п’яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, а чотири – в Криму. Виставка являла собою першу науково-експозиційну та культурно-освітню основу, в якій об’єднано видатні пам’ятки культурного надбання України. Сама виставка висвітлювала давню історію Криму, який через історично-політичні події є «об’єктом» перетину різних етносів та різних державних утворень протягом багатьох століть.

Реклама партнерів

В лютому 2014 року колекція скіфського золота була вивезена в Амстердам для участі у виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря», яка проходила в Музеї Пірсона.

Українська сторона заявила, що золото скіфів з чотирьох кримських музеїв має повернутися в Україну. Росія наполягала на його поверненні до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті в Україну. Рішення ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду.

28 жовтня 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив клопотання України про відведення судді у зв’язку з підтвердженням його зв’язку з адвокатами кримських музеїв, що може свідчити про його упередженість.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.