ОСТАННІ НОВИНИ

На Місяць відправлять прапор України, надрукований на 3D-принтері

Вероніка Рой

|

На Місяць вперше в історії доправлять український прапор. Його виготовить державний «Укроборонпром» з титану на 3D-принтері. Концерн долучився до першої української місії на супутник Землі, яку мають здійснити у 2022 році. Про це пише Громадське з посиланням на «Укроборонпром».

Там кажуть, що під час виготовлення прапора використали спеціальну технологію «зеленого» безвідходного виробництва.

«Для нас велика честь бути тією командою, завдяки якій прапор України вперше в історії опиниться на поверхні Місяця та яка здійснить першу українську місію на супутник Землі. Водночас у цій сфері важлива синергія з державним сектором», – каже засновник і виконавчий директор британської компанії Spacebit, що разом з партнерами і здійснить місію, Павло Танасюк.

В «Укроборонпромі» зазначають, що долучиться до місії ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, яке входить до складу концерну.

Реклама партнерів

У випробувальній лабораторії підприємства перевірятимуть обладнання, яке використають на Місяці, на кліматичні та механічні стреси, а також радіаційну стійкість і радіаційне старіння.

«Також ми приступаємо до виготовлення надлегких і надміцних механічних конструкцій для обладнання місяцеходу, який вже за рік почне обстеження поверхні супутника Землі. Ми отримаємо можливість доторкнутись до майбутнього та спостерігати, як продукція нашого підприємства допомагає підкорювати космос», – розповідає директорка з розвитку «Меридіану» Ольги Руденко.

Що це за місія?

Вона є частиною комерційної програми обслуговування вантажів на місяці NASA CLPS (Commercial Lunar Payload Services).

Насамперед на Місяць відправлять обладнання для дослідження ґрунту, випробування технології відбору зразків, збирання інформації про теплові властивості та магнітне поле тощо.

Спочатку вантаж потрапить до великого кратера Lacus Mortis на ближній стороні Місяця, а згодом – до цікавої для науковців темної плями Oceanus Procellarum на поверхні небесного тіла.

Датчики, вироблені на українських підприємствах, збиратимуть інформацію про радіаційний фон, а спеціальна камера транслюватиме відеострім з поверхні. Всі отримані дані будуть доступні вітчизняним науковцям для розвитку космічних програм.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.