ОСТАННІ НОВИНИ

Українці щорічно витрачають в аптеках близько 39 мільярдів, – Ляшко

Ольга Денисяка

|

Українці щорічно витрачають в аптеках близько 39 мільярдів гривень. Таку цифру озвучив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, пише Слово і діло.

Ляшко розповів, що в МОЗ дотримуються концепції державного медичного солідарного страхування, зокрема, через програму медичних гарантій.

За його словами, зростає кількість коштів, яку виділяють на програму медичних гарантій, для того, щоб покрити базовий рівень надання медичної допомоги.

«Розуміємо, які в нас є позабюджетні платежі в системі. Зокрема, ми розуміємо, що близько 39 млрд грн українці щороку заносять в аптеки. Більшість цих коштів вони заносять через те, що сімейний лікар, до якого вони прийшли на прийом, виписав рецепт або сказав, що треба купити для того, щоб подолати хворобу, повернути здоров’я. Частина цих лікарських засобів потрапляє до програми реімбурсації. Але ми розуміємо, що ті понад 2 млрд, які ми виділяємо на реімбурсацію, і ті 39 млрд, які люди заносять в аптеку – щось не так. Тому треба з’ясувати, що саме не так», – сказав міністр.

Реклама партнерів

Нагадаємо, з 2017 року діє урядова програма «Доступні ліки». В її межах пацієнти отримують ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Рецепт на отримання таких медикаментів зробили електронним. Його виписує виключно той лікар, із яким пацієнт підписав декларацію.

Перевірити наявність препаратів в аптеках Львівщини за програмою «Доступні ліки» можна за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.