ОСТАННІ НОВИНИ

Джефф та Марк Безос вже 20 липня здійснять першу приватну космічну подорож

Омелян Шевчук

|

Менше ніж за місяць Джефф Безос разом з братом здійснять першу пасажирську мандрівку у космос. Разом з ними відправиться турист, який придбав квиток на аукціоні. Тим самим Безос планує відкрити епоху комерційних космічних подорожей.

Джефф Безос йшов до здійснення своєї дитячої мрії понад 50 років

Менше ніж місяць залишилось до польоту Джеффа Безоса у космос: першу пасажирську подорож заплановано на 20 липня. Про це мільярдер сповістив дописом у своєму Інстаграм ще 7 червня. Він розповів, що мрія побувати у космосі не залишала його з 5 років. І ось, нарешті, Безос вирушить у мандрівку разом зі своїм молодшим братом Марком: «Найвеличніша пригода з моїм найкращим другом». Безос на власному прикладі сподівається довести, що космічні подорожі абсолютно безпечні.

Разом з ними на борту капсули, як сповіщає https://meta.ua./uk/news перебуватиме пасажир, який виборов це право на онлайн-аукціоні, заплативши 28 мільйонів доларів. Ім’я цього космічного туриста тримається у таємниці, так само. як і особа четвертого мандрівника. Якщо все відбудеться згідно з планом, цей суборбітальний політ відкриє епоху приватних космічних подорожей.

Для здійснення своєї дитячої мрії Безос у 2000 році заснував компанію Blue Origin, яка зайнялась розробкою автоматичної системи з багаторазової ракети та пасажирського модуля з можливістю парашутного приземлення. Проєкт New Shepard названо на пам’ять Алана Шепарда – першого американця, який здійснив суборбітальний політ. Дата 20 липня теж має символічний характер: саме в цей день, 52 роки тому на Місяць опустився посадковий модуль з астронавтами на борту.

Як буде відбуватись перша космічна туристична подорож

Капсула New Shepard стартує з бази Blue Origin у Техасі: апарат перетне офіційну межу космосу, яка знаходиться на відстані 100 км від Землі (так звана лінія Кармана). Планується, що через 2 хвилини після запуску ракета розвине швидкість 3700 кілометрів на годину. Перед досягненням лінії Карману капсула відокремиться від ракети і мандрівники відчують дію невагомості, яка продовжиться приблизно 3-4 хвилини.

Максимальна висота, на яку підніметься New Shepard, досягне 107 км над Землею, в той час, як космічні станції обертаються на висоті 400 км. Перші космічні туристи зможуть на власні очі побачити кривизну земної кулі перш ніж капсула розпочне спуск. Відносно м’яке приземлення повинні забезпечити три величезних парашути. Посадка планується в безлюдній місцевості Західного Техасу. Вся подорож займе приблизно 11 хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.