ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні ухвалили закон про продаж землі за новими правилами

Юлія Осим

|

Парламентарі ухвалили у другому читанні та в цілому законпроєкт №2195. Другий ключовий документ для земельної реформи регулює проведення земельних онлайн-аукціонів. «За» проголосували 272 депутати, фракціями голосували “проти” лише ОПЗЖ та Батьківщина. Про це пише Економічна правда.

Зазначимо, що до другого читання було подано понад 700 правок. Ухвалений законопроєкт передбачає продаж через електронні аукціони ділянок державної та комунальної власності або прав на них, а учасником земельних торгів може бути фізична або юридична особа.

Як зазначається у пояснювальній записці, на сьогодні аукціони з продажу землі проходять в застарілій формі – з фізичною присутністю учасників, підняттям табличок зі ставками й т.ін. При цьому електронні аукціони вже довели свою ефективність в ході продажу об’єктів малої приватизації, а також дозволили збільшити вартість цих лотів в рази.

“Крім цього, продаж і передача в користування земельних ділянок через електронні торги забезпечить прозорість процедур, оскільки суб’єктивний вплив на земельні торги буде мінімізовано і замінено автоматичними діями електронної системи”, – йдеться в записці.

Реклама партнерів

Відтепер торги проводитимуться у єдиній електронній торговій системі. За результатами укладатиметься договір купівлі-продажу, оренди, суперфіція, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу цінову пропозицію.

На відміну від положень чинного законодавства, торги проводитимуться згідно договору між організатором та оператором електронного майданчика. Розмір, порядок сплати та повернення винагороди оператору будуть визначені Кабміном.

Так, нова система передбачає автоматизацію низки процесів, публікацію усіх документів щодо торгів та земельних ділянок в е-системі у відкритому доступі. Це забезпечить ефективність організації та проведення земельних торгів, стверджують автори законопроєкту.

Раніше Денис Шмигаль прогнозував, як зростаттиме ціна на землю після прийняття земельної реформи в Україні.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.