ОСТАННІ НОВИНИ

На підтримку людей похилого віку на Львівщині висадили лавандове поле

Юлія Осим

|

У селі Борщовичі поблизу Яричева Львівського району волонтери висадили понад 3 000 кущів лаванди. Ініціатива спрямована на допомогу літнім людям, які проживають у геріатричних пансіонатах. Про це інформує Духовна велич Львова.

Доброчинну акцію реалізовують учасники ГО «Старість на радість». У період цвітіння лаванди відвідувачі зможуть помилуватися квітами, зробити світлини та просто відпочити. Вхід у «місцевий Прованс» буде платним. А вилучені кошти підуть на забезпечення місцевого пансіонату у Яричеві.

За словами авторів проєкту, на меті мають залучити стареньких до дозвілля й забезпечити їх увагою. Окрім того, подібних проєктів в Україні поки дуже мало, більшість спрямовані на підтримку дітей та молоді.

«Ми проводимо такі акції, щоб  ощасливити людей старшого віку. Адже вони особливо потребують спілкування та різного виду розваг, а саме уваги від інших. Ідея з квітковим полем виникла невипадково. У кожного живуть спогади з дитинства, коли ми допомагали рідним на городі чи спостерігали, як ті пораються біля саджанців. Саме ця атмосфера, яку ми хочемо відтворити, поверне нас у дитячі спогади й змусить нас більше приділяти уваги людям поважного віку», – розповіла засновниця ГО «Старість на радість» Оксана Бриндзак.

Співавторка проєкту Ганна Тарасюк додала, що їхня організація підтримує людей поважного віку не лише у Львові, а й поза його межами.

«Ми прагнемо чим більше охопити будинків із людьми похилого віку та потурбуватися про них. Більшість з  них є працездатними, просто не мають можливості себе реалізувати. В Україні чомусь мало взаємодіють з такою незахищеною верствою населення. Проте вони не менше за інших потребують підтримки й також хочуть бути залученими до ініціатив», – зазначила волонтерка.

Окрім понад трьох тисяч кущів лаванди на полі висадили декілька кущів півоній. Так, територія буде доступною для усіх охочих за певну плату. Частину вилучених коштів організатори скерують на підтримку будинку престарілих у Яричеві, який на сьогодні на стадії ремонту. А решту коштів витратять на розширення території новими кущами квітів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото Духовна велич Львова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.