ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні тимчасово запровадили граничні націнки на пальне

Юлія Осим

|

Уряд встановив граничні надбавки на паливо в Україні. Відповідну постанову, дія якої запроваджується на період карантину, ухвалили 14 травня. Про це інформує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Продавці палива повинні враховувати цю надбавку під час встановлення роздрібної ціни на пальне, що реалізується через мережу АЗС.

«Запровадження Урядом граничних торговельних надбавок на паливо – це вимушений і тимчасовий захід на період карантину. Це відповідь на необґрунтоване зростання цін на пальне в роздрібних мережах. Уряд за здорову і прозору конкуренцію на ринку пального. Але в той же час Уряд має захистити простих споживачів, які і так постраждали від вимушених карантинних обмежень. Граничний розмір торговельної надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі пальним та запровадить прозорий механізм ціноутворення», — прокоментував очільники профільного міністерства Ігор Петрашко.

Відтак, гранична торговельна надбавка нараховуватиметься до середньої вартості пального, яка визначатиметься на підставі даних міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередню декаду з урахуванням акцизу та податку на додану вартість.

Реклама партнерів

Граничний рівень націнки становитиме:

  • не більше 7 гривень (включаючи ПДВ) на 1 літр для дизельного палива;
  • не більше 5 гривень (включаючи ПДВ) на 1 літр для автомобільних бензинів.

У міністерстві зазначили, що такі надбавки визначені на підставі проведеного аналізу маржинальності роздрібного продажу пального, виходячи з даних міжнародних інформаційних агентств про вартість пального на європейських біржах, відкритих статистичних даних та відкритих даних українських інформаційних агенцій щодо роздрібної вартості пального за останні 3 роки.

Про середню вартість 1 літра пального можна дізнатися на сайті Мінекономіки. Інформація оновлюється щомісяця до 3, 13 і 23 числа.

Постанова вступає в дію з наступного після її опублікування дня, тобто від завтра, 15 травня.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.