ОСТАННІ НОВИНИ

За три місяці на Львівщині хворобу Лайма підхопили 18 людей

Вероніка Рой

|

За три місяці 2021 року у Львівській області зафіксували 18 випадків захворювання людей на хворобу Лайма. Це є на третину більше ніж, за аналогічний період минулого року. Про це повідомила експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко.

Хвороба Лайма – це одна з найбільш поширених інфекцій, які передаються кліщами. Фахівці наголошують, що навесні в лісах і парках активізуються кліщі, які можуть бути переносниками борелій та ще кількох десятків потенційних патогенів. Коли людину кусає заражений кліщ, то борелії згодом потрапляють у кров, оселяються в організмі, викликають імунну реакцію та хворобу Лайма чи бореліоз.

Лише за три місяці 2021 року на хворобу Лайма захворіло 18 людей. Хоча за аналогічний період 2020 року таких випадків було 11.

«Щоб запобігти присмоктуванню кліщів, варто застосовувати репеленти, а також використовувати захисний одяг перед тим, як вирушати до місцевостей, де можуть бути кліщі. Ретельно оглядайте одяг, шкіру під час і після відвідування лісу, парку. Не забувайте про огляд домашніх улюбленців після прогулянки– Від початку року на Львівщині зафіксовано 18 випадків хвороби Лайма проти 11 випадків за 3 місяці 2020 року. Надійшло 40 екстрених повідомлень про укуси», – цитує Наталію Іванченко пресслужба ЛОДА.

Реклама партнерів

Хвороба Лайма – це небезпечне захворювання, при якому в першу чергу уражаються серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до інвалідизації і навіть смерті хворого.

Важливо знати, що в лісах кліщі у великій кількості концентруються на лісових стежках, на узбіччях яких росте трава. Це пов’язано з тим, що кліщів дуже приваблює запах тварин і людей, які часто пересуваються по цих стежках.

Якщо ви все ж виявили кліща на шкірі, то слід негайно звернутися до найближчого травмпункту.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...