ОСТАННІ НОВИНИ

На Золочівщині планують відреставрувати дерев’яний храм XVIII століття

Вероніка Рой

|

У селі Заболотці на Золочівщині планують відреставрувати дерев’яний храм, який був зведений у 1746 році. Про це інформує департамент архітектури та містобудування ЛОДА.

 

Як йдеться у повідомленні, храм має статус пам’ятки архітектури національного значення.

«Дерев’яний храм зведений 1746 року на місці старішого, спаленого татарами у 1648 році. Він – у центрі села, біля шляху на Лугове. І має статус пам’ятки архітектури національного значення (охоронний № 1337).  У 1867 році дах церкви вкрили оцинкованим залізом, а в інтер’єрі з’явилися розписи, оновлені у 1933 році майстром Іваном Сахно. Та двадцяте століття для церкви не було щасливим: 1961 року (за іншими даними — у 1964) церкву закрили для богослужінь. Водночас вивезли звідси низку церковних реліквій, зокрема унікальне рукописне Євангеліє XIII століття. Відкрили церкву у Заболотцях лише 1989 року», – зазначають у департаменті архітектури та містобудування.

Кілька років у церкві розпочали реставрацію, яку так і не завершили. Наразі церква недіюча і потребує термінових протиаварійних робіт. Тому фахівці департаменту рекомендують включити її як об’єкт для фінансування цього року.

Церкву у селі Заболотці на Золочівщині пропонують до реставрації за співфінансування з обласного бюджету.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: департамент архітектури та містобудування ЛОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *