ОСТАННІ НОВИНИ

Відтепер українці можуть самостійно обирати банк для отримання зарплати

Юлія Осим

|

В Україні працівники можуть за власним бажанням обирати банк для отримання заробітної плати. Нововведення почали діяти з початку 2021 року. Так, набули чинності зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті. Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

 

Можливість такого вибору стала доступною після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку за стандартом IBAN. Так, роботодавець може формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам із зазначенням номера рахунку працівника, у тому числі, номера, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Щоб отримувати зарплату на бажаний рахунок, працівнику достатньо повідомити роботодавцеві номер рахунку у форматі IBAN, який видається при відкритті рахунку.

 

Та, як зазначають у Європейській Бізнес Асоціації, таке право на практиці поки не використовувалося. Одна з причин – технічна необхідність надати регулятором додаткового часу банкам та роботодавцям, аби опрацювати свої автоматизовані системи і програмно-технічні комплекси.

Окрім того, роботодавців щодо реалізації такого вибору стримує оплата послуг з переказу коштів за рахунок саме роботодавця.

На сьогодні питання забезпечення повноцінної практичної реалізації права працівника вільно обирати банк, щоб отримувати заробітну плату, в Україні ще доопрацьовують.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *