ОСТАННІ НОВИНИ

Соціологи дослідили психоемоційний стан українців під час карантину. Які результати?

Вероніка Рой

|

Соціологи дослідили психоемоційний стан українців під час карантину. Вони помітили зниження рівня ознак депресії, тривожності та втоми. Проте відносно стабільними залишаються рівень паніки та розладів сну. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

 

Соціологи зазначають, що ступінь негативних емоційних станів українців на початку 2021 року та їх динаміка не викликає занепокоєння.

«Зниження рівня депресії, тривожності та втоми пояснюється періодом опитування (зимовий цикл свят), коли увага суспільства перемикається на більш оптимістичну та позитивну атмосферу (відпустки, зустрічі з близьким та рідними, надії та плани на 2021 рік), а також адаптацією до способу життя під час пандемії», – кажуть соціологи.

Реклама партнерів

Як і у попередніх хвилях дослідження, спостерігається поступове погіршення психоемоційних станів з віком. Водночас соціологи зауважують, що рівень тривожності є відносно високим серед усіх вікових груп.

Зокрема, у групі 60+ яскраво виражені ознаки депресії, розладів сну та втоми. Причинами є особливості вікової фізіології, страхом за власне здоров’я, а також сприйняттям ними навколишньої ситуації, особливо в час  пандемії. Натомість у молодих негативні стани виражені менше через їх здатність швидше адаптуватися до змін, гнучкість поведінки та кращий стан здоров’я.

Соціологи зазначають, що у порівнянні з весною 2020 року помітно зниження рівня усіх негативних емоційних станів серед молодої вікової категорії – 18-39 років. Також знизилися показники депресії, втоми та тривоги серед респондентів середньої та старшої вікових категорій – 40-59 років. Водночас серед найстарших незначне покращення спостерігається лише за показником втоми. Натомість інші негативні емоційні стани у цій віковій групі надалі залишаються на відносно високому рівні, що пояснюється складністю до прийняття змін та ризиками щодо їхнього здоров’я та життя.

Жінки, як і у попередніх дослідженнях, демонструють вищий рівень усіх емоційних показників, аніж чоловіки. В останніх спостерігається зниження індексів щодо тривоги, втоми, депресії та розладів сну. У жінок – зниження рівня втоми, тривоги та депресії при стабільних показниках розладів сну та паніки. Найбільші відмінності між чоловіками та жінками спостерігаються у групі 51+ , найменші – у середньому віці – 36-50.

Опитування проводилося з 14 по 16 січня 2021 року. Було опитано 1600 респондентів віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...