ОСТАННІ НОВИНИ

У лікарні швидкої допомоги Львова 80-річній пацієнтці прооперували серце без жодного розрізу

Вероніка Рой

|

У суботу, 17 жовтня, у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова провели унікальну операцію на серці. Зокрема, медики прооперували серце 80-річної пацієнтки без жодного розрізу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив головний лікар львівської лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

 

За його словами, жінці провели транскатетерну імплантацію аортального клапана. Іншими словами: цілий клапан до серця пацієнтки лікарі доправили без жодного розрізу – через прокол шкіри.

«Ми прооперували серце без жодного розрізу! Що надзвичайного в операції, крім її надсучасності? – Коштує вона майже мільйон гривень і таких у всій Україні донині виконано лише кілька! Пацієнтка – 80-річна жителька Львівщини. До нас жінка потрапила вже у вкрай важкому стані – із набряком в ногах і рідиною в легенях. Діагноз: критичний аортальний стеноз. Через вік клапан у її серці «закам’янів», замість отвору у 3 см, у серці була дірочка розміром 0,8 мм. Воно не могло прокачувати кров, працювало з потрійним навантаженням, страждали всі органи. Ми зіштовхнулися з непростою ситуацією: без операції пацієнтка не прожила б і кількох місяців, але традиційного хірургічного втручання на відкритому серці не витримала б», – каже Олег Самук.

Він також зазначає, що якби ця жінка жила, наприклад, у Польщі, їй би одразу поставили клапан через судину. Там, як і у всьому сучасному світі, цей метод широко практикують.

«Тому ми вирішили, що несправедливо лишати шансу жити бабусю, яка ще хоче побавити своїх правнуків, лише тому, що вона українка, а не полячка, і коштом лікарні спеціально для неї замовили клапан із-за кордону.  Операція відбулася вчора. Її робили наші фахівці Центру серця та судин під контролем професора Марека Григера з Польщі, який має величезний досвід. У центрі, де він працює, за рік роблять сотню таких втручань. Якщо говорити про сам процес: через маленький прокол у шкірі лікарі ввели протез до стегнової артерію, а потім – у серце», – пояснює головний лікар львівської лікарні швидкої медичної допомоги.

Пацієнтка опритомніла ще на операційному столі. Оскільки не було розрізу грудної клітини, тривалого наркозу, апарату штучного кровообігу, вона не потребує відновлення і реабілітації. Вже за декілька днів її випишуть.

«Що ж стосується інших таких пацієнтів, а за рік лише до нас з подібними проблемами потрапляє більше десяти людей, будемо просити державу закуповувати такі протези. Щоб кожному, хто звернеться до нас, ми могли сказати: «Навіть якщо Вам 80 років і Ви маєте критичну хворобу серця, але через вік не здатні пережити традиційної операції – ми будемо боротися за Ваше життя!», – додав Олег Самчук.

Фото: Олег Самук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *