ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’янка стане першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу

Вероніка Рой

|

Львів’янка Оксана Линів відкриватиме Вагнерівський фестиваль у 2021 році новою постановкою «Летючого Голландця».  Вона стане першою жінкою-диригенткою в 145-літній історії Байройтського театру, передає УП.

 

Те, що у Байроті вперше диригуватиме жінка стало відомо ще минулого року і це вже було скандалом в світі опери, але ім’я керівниця фестивалю Катріна Вагнер тримала в таємниці дотепер.  21 вересня офіційно оголосили, що нею стала українка Оксана Линів.

Байройтський оперний фестиваль був заснований у 1876 році у новозбудованому оперному театрі з унікальною акустикою, проектованому за власною ідеєю відомого німецького композитора Ріхарда Вагнера.

Реклама партнерів

Це ключова мистецька подія Німеччини, її традиційно щороку відкривають за участі канцлерки Німеччини Ангели Меркель.

Зазначимо, Оксана Линів родом з Бродів на Львівщині. Музичну освіту здобула в Львівському музучилищі імені Станіслава Людкевича та Львівській державній музичній академії імені Миколи Лисенка.

Українська диригентка працювала на сценах найбільших оперних театрів світу: Баварська державна опера, Берлінська державна опера, Gran Teatre del Liceu Barcelona, Theater an der Wien.

З 2014 по 2017 рік працювала музичною асистенкою музичного директора Баварської державної опери Кирила Петренка. А потім стала головною диригенткою Опери та філармонійного оркестру в Граці, Австрія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...