ОСТАННІ НОВИНИ

Інсулін – з 2021 року, антибіотики – з 2022: МОЗ розробило план переходу до електронних рецептів

Вероніка Рой

|

При Міністерстві охорони здоров’я України створено робочу групу з впровадження електронного рецепта на лікарські засоби. Відтак із 2021 року планують відпуск за електронним рецептом наркотичних препаратів та інсулінів, з 2022 – антибіотики. Про це  повідомив очільник МОЗ Максим Степанов.

 

«В планах роботи по даному напряму відпуск за електронним рецептом: наркотичних препаратів, інсулінів, імуносупресивних лікарських засобів – 2021 рік, антибіотиків – 2022 рік, інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ – починаючи з 2023 року», – цитує Маскима Степанова пресслужба МОЗ.

За його словами, така ініціатива була запроваджена міністерством через неконтрольований відпуск в Україні рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування, і як наслідок – погіршення здоров’я населення.

Реклама партнерів

Ця проблема полягає не лише в недобросовісному виконанні аптечними закладами ліцензійних вимог (відпуск рецептурних ліків з аптек без рецепта лікаря), а й в небажанні деяких лікарів виписувати рецепти, як того вимагають відповідні правила. Це, у свою чергу, призводить до перекладання відповідальності за призначення ліків з лікарів на провізорів та знижує доступність лікарських засобів для населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...