ОСТАННІ НОВИНИ

Соціологиня та інженерка. В Україні офіційно схвалили фемінітиви у професіях

Соломія Головіна

|

Відтепер назву професії у кадрових документах можна вказувати у фемінітиві за бажанням користувачів. Про це інформує УП.

 

Власне, про такі зміни йдеться у наказі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Зміни № 9 до національного класифікатора ДК 003:2010» від 18 серпня.

«У КП професійні назви робіт наводяться у чоловічому роді, окрім назв, які застосовуються виключно у жіночому роді (економка, нянька, покоївка, сестра-господиня, швачка).

Реклама партнерів

За потребою користувача, при внесенні запису про назву  роботи до кадрової документації окремого працівника, професійні назви робіт можуть бути адаптовані для означенні жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи», – зазначається у документі.

Наприклад, тепер у кадровій документації за бажанням можна зазначати «інженер» або «інженерка».

Зазначається, що такі корективи можна вносити відповідно до пункту 4 параграфа 32 Українського правопису, схваленого постановою Кабінету міністрів України.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...