ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні скасували книгу обліку доходів для ФОПів

Андрій Котенський

|

Президент Володимир Зеленський підписав закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», який, зокрема, передбачає скасування обов’язкової книги обліку доходів для ФОПів, пише Європейська правда.

 

Зокрема, фізичним особам-підприємцям І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі – паперовій чи електронній – із зазначенням суми доходу за місяць.

Реклама партнерів

А фізичні особи-підприємці на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів.

«Крім того, закон скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків та передбачає, що в електронному кабінеті відображатимуться податкові повідомлення.

Також документ вносить зміни до Податкового кодексу з метою створення сприятливих умов для діяльності бізнесу та інвесторів. Зокрема, полегшено умови податкових перевірок. При перевірці оформлення працівників усунуто можливість опитувати працівників і роботодавців про виплачені пасивні доходи та інші додаткові блага та відшкодування», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» Верховна Рада ухвалила 14 липня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...