ОСТАННІ НОВИНИ

Верховний суд відмовився поновити на посаді суддю-«колядника» Зварича

Андрій Котенський

|

Верховний суд України відмовився поновити на посаді звільненого за хабарництво скандального колишнього голову Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича. Суд останньої інстанції відкинув усі доводи Зварича про його начебто незаконне звільнення з посади. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову Верховного суду, пише Zaxid.net.

 

Нагадаємо, у 2018 році 57-річний Зварич оскаржив у суді своє звільнення за хабарництво і вимагав поновити його на посаді голови Львівського апеляційного адміністративного суду. За словами судді, його не повідомили про час та місце розгляду питання про звільнення, він також наголосив, що Верховна Рада не взяла до уваги його 20-річний стаж роботи, численні нагороди та подяки. Суди першої та апеляційної інстанції відмовили Зваричу у задоволенні скарги.

Верховний суд під час засідання 26 березня погодився із висновками судді попередніх інстанцій про те, що не було об’єктивної можливості поінформувати Зварича про час і місця проведення засідань, на яких розглядалося питання про його звільнення, оскільки він у цей час перебував у розшуку. Також суд погодився із висновком, що попередні заслуги судді не впливають на оцінку вчинку, що став підставою для його звільнення.

Цікаво, що у своєму позові Зварич заявляв про моральні страждання і посилався на книги, які написав у в’язниці: «Суддя-комуніст», «Суддя-націоналіст», «Бананове правосуддя України». Але суд не взяв його заяви до уваги.

Таким чином Верховний суд відхилив касаційну скаргу Зварича. Постанова суду є остаточною та не підлягає оскарженню.

Коротко про справу судді Зварича:

Нагадаємо, що у грудні 2008 року Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти тогочасного голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігора Зварича за звинуваченням у хабарництві. Його підозрювали в одержанні хабара у сумі 100 тис. доларів.

Тоді ж під час обшуків були вилучені 1 млн доларів і 2 млн гривень. Виявлені суми коштів Ігор Зварич пояснив тим, що мав намір передати їх церкві на допомогу малозабезпеченим. Ще частина коштів, за його словами, мала піти на ремонт приміщення суду. Появу таких сум грошей він, зокрема, пояснив тим, що у його кабінеті «засіяли». Відтак його почали називати «колядником».

Якийсь час Ігор Зварич переховувався від правоохоронців. Згодом, у березні 2009 року, його затримали, а у вересні 2011 року Ігоря Зварича засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Окрім того, його позбавили права займати посади судді та посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у державних установах строком на 3 роки.

У липні 2015 року начальник Менської колонії дозволив Ігорю Зваричу проживати разом з сім’єю в смт. Макошине.

23 грудня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон “Про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення в строк покарання”, який відомий як «закон Савченко». Цей закон зобов’язав суди враховувати засудженим кожен день, проведений в слідчих ізоляторах за два дня відбування покарання.

17 січня 2016 року з’явилося повідомлення про те, що суддя-колядник Зварич, завдяки саме цьому закону, був звільнений.

Додамо, що в СІЗО він провів більше як 3 роки.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...