ОСТАННІ НОВИНИ

Львів'янці видалили пухлину вагою 40 кг

Соломія Головіна

|

У клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова провели унікальну операцію та врятували життя 35-річній львів’янці: жінці видалили гігантську багатокамерну кистому лівого яйника вагою 40 кг. Про це повідомляється на Facebook-сторінці медзакладу.

 

Ще кілька років тому у жінки діагностували кисту лівого яйника. Та з червня минулого року живіт почав швидко збільшуватись, їй стало складно рухатись. І два останні місяці вона уже просто не могла підвестися з ліжка, а через ризики перетиснення нижньої порожнистої вени змушена була постійно лежати на лівому боці.

Реклама партнерів

У лікарню львів’янка потрапила в критичному стані.

«До нас вона поступила з гострою затримкою сечі через перетиснені сечовивідні шляхи, з проявами серцево-судинної недостатності і лімфостазом. Жінка була повністю астенізована і кахектична, тобто кистома з’їдала всі її життєві ресурси та сили! Наші спеціалісти невідкладно провели комп’ютерну томографію та побачили в животі утвір розміром, якого досі не зустрічали. Тож почали готувати жінку до операції! І лише за життєвими показами медики взялись за видалення кистоми», – інформують у медзакладі.

Операція була вкрай складною. Для профілактики синдрому порожнистої вени пацієнтку інтубували, тобто переводили на штучну вентиляцію легень на боці. У такому положенні її також оперували.

«В процесі видалення кистоми у пацієнтки двічі спостерігалася гіпосистолія, тобто серце майже зупинялося в результаті перерозподілу об’єму цикрулюючої крові, тому команда анестезіологів двічі її реанімувала та повертала до життя. Та операція, що тривала близько трьох годин, пройшла успішно! І пацієнтку на двох адреноміметиках – препаратах, що підтримують тонус судин та серцевий викид, перевели у відділення анестезіології та інтенсивної терапії», – повідомили у клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

За кілька днів стан пацієнтки стабілізувався. І зараз вона отримує весь необхідний комплекс лікувальних заходів уже в хірургічному відділенні: післяопераційне лікування, щоденні перев’язки та психологічну допомогу.

Попереду ще час тривалої реабілітації та подальше лікування, яке залежатиме від результату патогістологічного висновку.

«До речі, як показало зважування, перед операцією жінка важила 90 кілограмів, а після – її вага зменшилась вдвічі!», – зазначили у медзакладі.

Фото: Facebook/ клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.