ОСТАННІ НОВИНИ

Як Львів відзначатиме День Соборності. Програма

Вероніка Рой

|

У середу, 22 січня, відзначатимуть День Соборності України, 101-у річницю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак у Львові підготували низку заходів з нагоди цих подій. Про це інформує пресслужба Львівської ОДА.

 

Довідка

День соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з указом президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Цього дня прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. — прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *