ОСТАННІ НОВИНИ

Рада надала добровольцям статус учасника бойових дій. Зелене світло отримали й терористи «ЛДНР»?

Наталя Дуляба

|

Сьогодні, 4 грудня, Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції» (№2045-1). «За» закон у другому читанні та в цілому проголосували 329 нардепів, пише Уніан.

 

Як зазначив член комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко, що закон надає статус учасників бойових дій добровольцям, які захищали та захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували та виконують бойові завдання в зоні проведення АТО та ООС.

«Законом фактично передбачається врегулювання законодавчої проґалини щодо отримання статусу учасника бойових дій добровольцями, які брали і беруть активну участь в захисті України», – пояснив Анатолій Остапенко.

Реклама партнерів

Статус учасника бойових дій надаватимуть за показаннями не менше ніж трьох свідків.

У разі відсутності документів, які передбачені законом для надання статусу учасника бойових дій добровольцям, необхідно буде свідчення (заява) не менше ніж трьох свідків про період безпосередньої участі такої особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення, підпис на яких має бути засвідчено нотаріально. А для осіб, які під час безпосередньої участі в АТО отримали поранення, контузію, каліцтво, – свідчення (заява) не менше ніж двох свідків про період безпосередньої участі такої особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення, підпис на яких має бути засвідчено нотаріально, а також медична документація, що підтверджує отримання особою поранення, контузії, каліцтва під час безпосередньої участі в АТО.

У прийнятому законі вказано, що учасниками бойових дій визнають осіб, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, упродовж не менше 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Службою безпеки та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

Сам порядок надання статусу учасника бойових ще має визначити Кабінет Міністрів України.

Як пише видання, водночас прийнятий закон містить «шпаринку», через яку статус учасника бойових дій зможуть отримати й бойовики «ЛНР» та «ДНР».

Сьогодні під час засідання парламенту співголова фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко заявила, що до другого читання була підтримана поправка 15, якою статус учасника АТО зможуть отримати і бойовики, тому фракція не підтримуватиме даний законопроєкт.

УП пише, що Ірина Геращенко заявила про те, що таку поправку підтримали 215 «слуг народу» і назвала їх «голубами миру з колорадськими значками під вишиванками». Також вона переконувала, що ця поправка нівелює саму сутність цього закону.

Після цього голова Верховної Ради Дмитро Разумков запросив до себе членів профільного комітету та лідерів фракцій для проведення консультацій. Там і домовилися про ухвалення найближчим часом законопроєкту, яким і буде знято цю колізію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.