ОСТАННІ НОВИНИ

Деяких ФОПів зобов’язали переходити на касові апарати. Кого стосуються нововвведення?

Наталя Дуляба

|

10 вересня депутати Верховної Ради проголосували за пакет законів про використання касових апаратів (РРО) у торгівлі для фізосіб-підприємців з оборотом до 1 мільйона гривень на рік. При цьому перехідний період встановили до 2021 року. Про це пише УП із посиланням на AIN.ua.

 

Наразі касові апарати (РРО) зобов’язані використовувати ФОПи на єдиному податку 2-4 груп у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг з доходом більше 1 мільйона гривень на рік.

Відповідно до внесених у законодавство змін, обмежень за розміром доходу більше не буде.

Реклама партнерів

З 1 січня 2021 року ФОПи на єдиному податку 2-4 груп будуть зобов’язані використовувати РРО або ПРРО – ці правила, як і раніше, будуть стосуватися суб’єктів господарювання в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які розраховуються в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг).

Ці правила не будуть стосуватися:

  • ФОПів на єдиному податку 1 групи;
  • суб’єктів господарювання, які розраховуються в безготівковій формі через перерахування грошових коштів з рахунку платника на рахунок одержувача, без використання електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо;
  • суб’єктів господарювання, чия діяльність не підпадає під Класифікатор ДФС (переважно це виробники).
  • суб’єктів господарювання, чия діяльність підпадає під дії винятків, передбачених ст. 9 закону.

Зазначимо, що щороку сума податкового боргу ФОПів зростає на 700 мільйонів гривень: у 2017 році загальна заборгованість ФОП складала 3,6 мільярда гривень, у 2018 – 4,1 мільярда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.