ОСТАННІ НОВИНИ

У Польщі чекають від нової влади в Україні іншого підходу в історичній проблематиці

Соломія Головіна

|

В МЗС Польщі вважають, що прихід нової владної команди в Україні означає новий підхід в багатьох питаннях двосторонніх українсько-польських відносин, зокрема і в питаннях складної історії. Про це повідомляє Укрінформ.

 

На цьому наголосив заступник глави зовнішньополітичного відомства Польщі Марцін Пшидач, який відповідає за східну політику.

«Нова влада завжди означає потенціал нової відкритості. В Україні зараз повністю нові політики, і це природним чином дає шанс на новий підхід в багатьох питаннях, зокрема й у складних історичних питаннях, які за останні п’ять років значно впливали чи обтяжували польсько-українські відносини», – заявив Пшидач.

Він підкреслив, що нещодавні переговори Президента України Володимира Зеленського у Варшаві з польськими лідерами були «хорошими» і висловив сподівання, що теми, які були визначені під час переговорів, матимуть свої «конкретні рішення».

Заступник глави МЗС Польщі висловив жаль з приводу того, що «попередня влада, попри публічні заяви щодо зняття мораторію на ексгумацію останків поляків на території України, які були жертвами різних злочинів та конфліктів, не зробила нічого для вирішення цього питання, і це впливало на довіру до неї».

Пшидач наголосив, що заборона на пошуково-ексгумаційні роботи в Україні від самого початку сильно обтяжувала польсько-українські відносини.

«Питання згоди на пошук останків своїх родичів не повинно бути предметом політичної дискусії, оскільки це виражає наш моральний обов’язок», – констатував заступник глави МЗС Польщі.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...