ОСТАННІ НОВИНИ

«Шанель №5 Стародавнього Єгипту». Вчені відтворили парфуми Клеопатри

Соломія Головіна

|

Вчені з Гавайського університету в Маноа заявили про те, що їм вдалося відтворити парфуми, якими могла користуватися Клеопатра. Для цього дослідники вивчили осад, знайдений у стародавніх пляшечках, повідомляє DT.ua.

 

Ще у 2012 році під час розкопок стародавнього міста Тмуїта дослідники виявили будинок торговця парфумами, а в ньому сліди виробництва, а також скляні пляшечки і амфори з рідиною. Місто було відоме як батьківщина двох найбільш відомих парфумів Стародавнього світу: Mendesian and Metopian.

«Це були «Шанель №5» Стародавнього Єгипту», – діляться вчені.

Незважаючи на те, що виявлений у пляшечках осад не мав запаху, хімічний аналіз дозволив визначити деякі його компоненти. Потім знахідки показали двом фахівцям з єгипетським духам.

В основі обох ароматів лежала мирра, яку отримували з дерев, що виростали в Африці і на Аравійському півострові. До миррі додавали кардамон, корицю і оливкову олію. У результаті виходив пряний мускусний аромат, який був набагато більш стійким, ніж сучасні парфуми.

«Дуже хвилююче вдихати аромат, який ніхто не відчував протягом двох тисяч років і яким могла користуватися Клеопатра», – заявив один з дослідників Роберт Літман.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...