ОСТАННІ НОВИНИ

Як підготуватися до безпечної відпустки: пояснення від МОЗ

Вероніка Рой

|

Незабаром розпочнеться сезон відпусток. Готуючись до очікуваного відпочинку, важливо подбати не лише про квитки та місця в готелі, а й про своє здоров’я. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

 

За її словами, найпоширеніші загрози в подорожі: «діарея мандрівника», комахи, дикі тварини

«Так звана «діарея мандрівників» — дуже поширена проблема. Її можуть спричинити нова їжа, вода та навіть довкілля, точніше мікроорганізми, які в них містяться. Найбільш поширеними причинами «діареї мандрівників» є ентеротоксичні штами кишкової палички, кампілобактерії чи віруси. Часто місцеві мешканці не відчувають суттєвого негативного впливу цих мікроорганізмів (в тому числі патогенних), адже пристосовані вже до них», – пояснює Уляна Супрун

Також становлять небезпеку для туристів комахи. Йдеться зокрема про комарів, кліщів та деяких мух. Вони можуть переносити небезпечні хвороби: малярію, вірус Зіка, лейшманіоз, хворобу Лайма, кліщовий енцефаліт, японський енцефаліт, жовту лихоманку, сонну хворобу, вірус Чікунгунья.

Дикі тварини є природним резервуаром збудників багатьох хвороб. Вони можуть бути заражені сказом або навіть переносити чуму, пташиний грип, віруси Марбург та Ебола.

Тож, аби у відпустці насолоджуватися відпочинком та мінімізувати ризики, варто пам’ятати прості правила:

 • Плануючи поїздку, дізнайтеся про можливі інфекційні ризики, притаманні для цього регіону. Ознайомтеся з базовою інформацією щодо санітарно-епідеміологічної ситуації в країні на сайті МЗС.
 • Уточніть у лікаря, чи не потрібно зробити додаткові щеплення. Подбайте про медичне страхування — воно може допомогти у критичній ситуації. Намагайтеся також уникати хворих людей, прибувши до нової країни.
 • Перелік необхідних медикаментів залежить не лише від стану вашого здоров’я, а й від санітарно-епідеміологічної ситуації в країні чи регіоні куди їдете. Візьміть з собою знеболювальні, антисептик та засіб для захисту від сонця (якщо це спекотні країни).
 • Пийте лише воду в пляшках. Якщо такої можливості немає, воду потрібно кип’ятити.
 • Не ковтайте воду в басейні. Опитування Американської ради з питань якості води та здоров’я свідчить, що більш ніж половина людей не приймають душ перед тим, як зайти в басейн. Кожен четвертий зізнався, що хоч раз ходив в туалет, не виходячи з басейну. 17% опитаних визнали, що діарея не зупинить їх від користування басейном.
 • Уважно читайте попереджувальні таблички, дотримуйтеся законів і правил — вони можуть вберегти вас, наприклад, від отруйних павуків чи змій.
 • Тримайтеся на відстані від тварин, особливо диких. Не годуйте їх із рук. Якщо вас вкусила дика тварина, дотримуйтеся цієї інструкції та негайно зверніться по медичну допомогу.
 • Подбайте про захист від комах, змій та кліщів. Плануючи відпочинок на природі, обирайте одяг, який максимально закриває тіло.
 • Не робіть татуювання, манікюр та інші салонні послуги у закладах, які не викликають довіри. Краще утриматися від нового манікюру, але не наражати себе на небезпеку. Через кров передаються небезпечні хвороби: ВІЛ, гепатит B та С. Вони передаються також статевим шляхом, тому варто пам’ятати про контрацепцію.
 • Якщо не впевнені в якості прибирання в готелі, продезінфікуйте вимикачі та ручки дверей. Пульт від телевізора краще відразу помістити в поліетиленовий пакет. Не забувайте регулярно мити руки руки та дезінфікувати свій мобільний телефон.
 • Овочі та фрукти краще не лише мити, а й чистити, якщо маєте найменші сумніви щодо якості води.
 • Будьте обережні з вуличною їжею, особливо з морепродуктами. Наприклад, рифова риба може містити сигуатоксин (токсин деяких водоростей, які живуть біля рифів і якими харчується риба). Уникайте також страв із недостатньою термічною обробкою — стейк з кров’ю, яйця-пашот, шашлик.
 • Джетлаг є нормальною реакцією нашого організму на різку зміну часового поясу, але до цього стану можна підготуватися, щоб він швидше минув. Перед перельотом варто достатньо відпочивати, почати поступово підлаштовуватися під “новий” режим та розслаблятися перед тим, як лягти спати.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...