ОСТАННІ НОВИНИ

Страсна п'ятниця: що можна, а що не варто робити у цей день

Соломія Григор'єва

|

Страсною п’ятницю останнього тижня Великого посту перед Великоднем. У 2019 році Страсна п’ятниця випадає на 26 квітня. В цей день потрібно утримуватися від вживання їжі до здійснення церковного обряду виносу Плащаниці. Після цього можна їсти лише хліб і пити лише воду. Яка історія цього дня, що можна і не можна робити в Страсну п’ятницю та головні прикмети найсуворішого дня Великого посту.

 

Історія Страсної п’ятниці

Страсна п’ятниця присвячена спогадам про страждання Ісуса Христа. Саме в цей день своєю болісною смертю на Голгофі Ісус Христос приніс жертву, відкупляючи нею всі гріхи людські.

Реклама партнерів

У цей день Ісус Христос, засуджений до розп’яття, з терновим вінком на голові ніс свій хрест на Голгофу, де згодом на ньому був розп’ятий.

Згідно з переказами, Ісус провисів на хресті близько шести годин. Останніми його словами були: “Звершилося… Отче! В руки Твої віддаю дух Мій”.

Щоб переконатися в смерті розп’ятого, один з вояків проколов його ребро, з якого витекли кров і вода, – за одним із тлумачень, символи майбутніх таїнств Євхаристії та Хрещення.

Що не можна робити у Страсну п’ятницю

В цей день категорично заборонено працювати у домі. Прибирання потрібно закінчити в Чистий четвер.

Готувати теж небажано. Не можна доторкатися до гострих металевих предметів в будинку: не займайтеся шиттям і вишивкою, нічого не ріжте. Хліб можна тільки розламувати.

Крім того, великим гріхом вважається робота на землі. В цей день не можна нічого садити. Кажуть, якщо посіяти пшеницю або посадити що-небудь у цей день, урожаю не буде.

У Страсну п’ятницю необхідно утриматися від алкоголю і плотських утіх. Люди, які напиваються в цей день, ризикують стати алкоголіками. А зачаті в Страсну п’ятницю діти народжуються хворими або стають злочинцями.

Для збереження здоров’я в цей день необхідно відмовитися від стрижки, фарбування волосся та інших косметичних процедур.

Що можна робити у Страсну п’ятницю

У Страсну п’ятницю християнам варто відвідати богослужіння і помолитися. Наші предки вважали, що якщо принести з богослужіння 12 запалених свічок і розставити їх в будинку, то це обов’язково принесе в дім добробут і успіх на наступний рік.

Хоча в Страсну п’ятницю не можна працювати, але дозволено випікати паски. У народі кажуть, що випічка, приготовлена у Велику п’ятницю, не зіпсується і не покриється цвіллю, а також буде володіти цілющою силою. Також є народне повір’я для мам – в цей день можна відлучити дитину від грудного вигодовування – такий малюк повинен бути здоровий і сильний.

За матеріалом Уніан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.